منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • چندین توسعه دهنده ارشد بازی، پروژه دنباله Disco Elysium را ترک کردند

چندین توسعه دهنده ارشد بازی، پروژه دنباله Disco Elysium را ترک کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
چندین توسعه دهنده ارشد بازی، پروژه دنباله Disco Elysium را ترک کردند

گزارش های موثق از خروج اجباری چندین توسعه دهنده ارشد از استودیوی توسعه بازی Disco Elysium به گفته منابع نزدیک به استودیو، چندین کارمند در پایان سال گذشته “مجبور” شدند که استودیو را ترک کنند، دلیل آن مشخص نیست. گزارش‌های قبلی حاکی از آن بود که استودیو ZU/UM در حال کار بر روی یک بازی علمی تخیلی جدید است، اما یک منبع جدید می‌گوید که دنباله Disco Elysium از قبل شروع شده است، اما طراح، هنرمند و نویسنده بازی اول درگیر این بازی نیستند.

خبر خروج استودیو توسط نیبل، یکی از افراد شناخته شده، گزارش شد. او در صفحه توئیتر خود نوشت: «چند نفر از افراد کلیدی که مسئول بازی Disco Elysium هستند، از جمله رابرت کورویتز، الکساندر روستوف و هلن هیندپری، از استودیو ZA/UM اخراج شده اند و دیگر نقشی در ادامه بازی ندارند.» خبر جدایی اعضای کلیدی استودیو توسط گروهی از طرفداران بازی منتشر می شود. این گروه که به عنوان اتحادیه فرهنگی ZA/UM شناخته می شود، متشکل از طرفداران بازی و اعضای انجمن Disco Elysium است.

دنباله ای برای Disco Elysium

دنباله ای برای Disco Elysium در دست ساخت است

مارتین لویگا، موسس گروه، رسماً از فروپاشی اتحادیه خبر داد و افزود که سه عضو اصلی دیگر در استودیو نیستند و مجبور به ترک آن شده اند. او ادامه داد: «این خبر بدی برای طرفدارانی است که منتظر دنباله‌ای برای Disco Elysium هستند.» هیچ یک از اعضای استودیو خبر ساخت دنباله‌ای برای Disco Elysium را تایید نکرده‌اند و پروژه‌ای با مشخصات مشابه در این سایت ارائه نکرده‌اند. این بار.

چند ماه پیش گزارشی کوتاه نشان داد که بازی بعدی استودیو ZA/UM، علمی تخیلی فضایی خواهد بود و با بازی اول آنها متفاوت خواهد بود. این استودیو به گزارش ها پاسخ نداده و در مورد بازی بعدی صحبتی نکرده است. اگر صحبت های این شخص صحت داشته باشد، دنباله ای برای Disco Elysium در دست ساخت است و چندین توسعه دهنده کلیدی که جزو سازندگان برجسته بازی اول بودند، مجبور به ترک این بازی شده اند.

Disco Elysium یکی از بهترین بازی های تاریخ بازی های ویدیویی است که به شدت مورد تحسین منتقدان قرار گرفته است. این بازی به یک اثر تعاملی جنبه هنری و ادبی بخشیده است که در بین بازی های فعلی کمتر یافت می شود. لازم به ذکر است که سه نفر از اعضای مجزای استودیو در ساخت بازی اول نقش عمده ای داشتند. به عبارت دیگر طراح، هنرمند و فیلمنامه نویس اصلی بازی Disco Elysium از استودیوی سازنده جدا شده اند و ادامه بازی بدون آنها ساخته خواهد شد. این افراد سال گذشته مجبور به ترک استودیو شدند و دلیل اخراج آنها مشخص نیست.

منبع: TheGamer