منو سایت

چرا داستان GTA 6 باید شبیه GTA IV باشد و با GTA V متفاوت باشد؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
چرا داستان GTA 6 باید شبیه GTA IV باشد و با GTA V متفاوت باشد؟

بازی جهان باز جدید Rockstar Games در حال توسعه است و رونمایی اخیر از GTA 6 نشان داد که این شرکت مسیری مشابه GTA V را در پیش گرفته است. اگرچه دوباره به Vice City بازگشته ایم، اما شاهد نسخه مدرن بازی هستیم. شهری که به گفته بسیاری از گروه کر تنها نامی از او باقی مانده است و اثری از آن فضای بی نظیر نیست. در این مقاله به چرایی آن می پردازیم تاریخچه بازی GTA 6 این بازی باید به همان حس تاریک و تلخ GTA IV بازگردد و در عین حال از موفقیت Red Dead Redemption 2 استفاده کند.

GTA IV از زمان خود جلوتر بود. فضای خاکستری، بارانی و کثیف بازی نمونه ای از Liberty City را ساخت که کاملاً با ماهیت شخصیت اصلی و نوع نگاه او به این شهر مطابقت دارد. در مرحله بعدی واقع گرایی است که Rockstar به خوبی در این بازی پیاده سازی کرده است. پایان بازی GTA 4 تاکنون در چندین بازی ویدیویی دیده شده است. دو مسیر بین زندگی و آینده امیدوار کننده و از دست دادن نزدیکترین فرد. نیکو بلیک پس از قتل، سرقت و قتل به بالاترین نقطه زندگی یک جنایتکار رسیده است، اما وضعیت و زندگی او بدتر از ابتدای داستان است. این داستان متفاوت برای همیشه در ذهن گیمرهای ما باقی می ماند.

تاریخچه بازی GTA IV

تاریخچه تاریک GTA IV

Red Dead Redemption 2 با داستانی جالب آغاز می شود. آغاز یک گروه جنایتکار و سپس سقوط آنها. وقتی به جای آرتور مورگان پا می گذاریم، می بینیم که گروه در حال از هم پاشیدن است و در واقع این افراد کم کم به پایان، مرگ و نابودی خود می رسند. قهرمانانی که به دنبال نجات و فرار از نابودی هستند اما آرام آرام مرگ خود را می پذیرند. در عین حال ابعاد تاریک Red Dead Redemption 2 لحظات امیدوارکننده و زیبایی را به نمایش می گذارد. تنش بین آرتور و اعضای گروه همیشه در بهترین حالت نیست. به درستی، جنبه عادی زندگی آرتور و رابطه آنها نشان داده می شود و از سوی دیگر، بدترین لحظات زندگی آنها.

اگر به تاریخچه GTA V نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که این بازی بر روی عنصر سرگرمی تمرکز دارد. از همان ابتدا می توان پایه های این داستان ضعیف را دید. بازی سعی می کند همه چیز را سطحی نگه دارد، چیزها را به شیوه ای سرگرم کننده نشان دهد و در نهایت همه چیز بزرگ و بزرگ را منعکس کند. خشونت در بازی برای سرگرم کردن بازیکن است. در عین حال، پویایی رابطه بین مایکل، تروور و فرانکلین هرگز مانند بازی های قبلی توسعه نمی یابد. مطمئنا، لس سانتوس بیشتر حس زمین بازی دارد. شهری که فقط برای هرج و مرج ساخته شده و کیلومترها از حس یک شهر واقعی فاصله دارد. نکته ای که به نظر می رسد در تاریخ GTA 6 تکرار شود.

بازی GTA V بازی GTA 6

تغییر اهداف سازندگان GTA

بازیکنانی که GTA IV را راه اندازی کردند، سطح آزادی GTA San Andreas را انتظار داشتند. در نهایت جت پک وجود نداشت، شما نمی توانستید ظاهر خود را تغییر دهید، نقشه کوچکتر بود، ماشین ها و سلاح های کمتری وجود داشت و البته نمی توانید نیکو بلیک را ارتقا دهید. سازندگان Rockstar Games هنگام ساخت GTA V به بازخورد محبوب بازیکنان توجه کردند و به روند قبلی بازگشتند. در واقع، یک تجربه کاملاً سرگرم کننده در جعبه شنی که در سن آندریاس اتفاق افتاد را تکرار می کند. من شخصاً وقتی شماره 5 منتشر شد فکر می کردم که داستان سرایی بازی های ویدیویی راه زیادی را طی کرده است، اما چرا این بازی از همین روش پیروی نکرد؟ انتظار داشتم داستان GTA 6 ماهیت تاریک Red Dead Redemption و GTA IV را تکرار کند، اما ویدیوهای جدید لو رفته نشان داد که Rockstar Games با این دوران خداحافظی کرده و روند بازی پنجم ادامه دارد.

مشکل اینجاست که سازندگان بازی GTA احساس می کنند که گفتن چنین داستان های شخصی و عمیقی مخاطب ندارد و از طرفی فشار TikTok به آنها وارد می شود و این بازی باید بتواند رکورد فروش GTA V را بشکند. این مشکل باعث شد هر مخاطبی با هر سن، علاقه و تحصیلات مختلف از بازی جدید لذت ببرند و در نتیجه ایجاد چنین محصول محبوبی در نهایت مانع از نمایش دنیای واقعی می شود. در این میان، محبوبیت The Last of Us نشان داده است که عطش چنین داستان هایی وجود دارد. شخصیت هایی که خارج از واقعیت هستند و نمی خواهند ما فقط آنها را سرگرم کنیم. اگر مرتکب قتل می شوند، اگر دزدی می کنند، به این دلیل نیست که از آن لذت می برند، بلکه به این دلیل است که بخشی از زندگی آنهاست و انگیزه بیشتری برای کار خود دارند.

تاریخچه بازی GTA 6

GTA Online هدف اصلی GTA 6

راک استار گیمز تلاش کرده است تا GTA Online را به محصول شاخص خود در دهه گذشته تبدیل کند. تمام تلاش ها برای جا دادن میلیون ها بازیکن در این بخش انجام می شود. تمام ویدیوهای اخیر نشان می داد که داستان GTA 6 برای قسمت آنلاین نیز واسطه خواهد بود و شهر اصلی فقط برای رویدادها و سرقت ها در نظر گرفته شده است و فلسفه طراحی آن جذب حداکثری بازیکن است. در حال حاضر نمی دانیم رابطه این دو شخصیت اصلی که یکی از آنها برای اولین بار در سریال آمریکای لاتین است چگونه خواهد بود و چرا دست به دزدی و قتل می زنند. انتظارات زیادی برای بازی ششم وجود دارد و می دانیم که سال ها با آن فاصله داریم، اما امیدواریم Rockstar Games به GTA IV بازگردد و از عناصر سطحی GTA V فاصله بگیرد.

راک استار گیمز این بار با چالش دیگری روبرو شد و آن به تصویر کشیدن چهره یک زن به عنوان شخصیت اصلی بود. کاری که او هرگز انجام نداد و در عین حال زنانی که در این بازی حضور داشتند بیشتر تک بعدی و هالیوودی بودند. ما در بازی جدید با یک جنایتکار زن روبرو هستیم که در واقع از یک پیشینه اقلیت است و باید دید که آیا این مسائل برای سازندگان بازی مهم است یا فقط به ابزاری برای سرگرمی جوانان تبدیل می شود.

منبع: PCGAMESN