منو سایت

پلی استیشن 5 پرو به زودی معرفی می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
پلی استیشن 5 پرو به زودی معرفی می شود

سونی در حال کار بر روی نسخه حرفه ای گیم پد است پلی استیشن 5 به زودی ارائه خواهد شد. طبق آخرین اخبار و شایعات پیرامون بازی، نسخه جدید دسته DualSense دارای ویژگی های جدیدی است که در چند مرحله این دسته را ارتقا می دهد. معرفی این دسته، احتمال معرفی پلی استیشن 5 پرو را افزایش می دهد.

به گزارش پارسی گیم و به نقل از تام اندرسون، کنسول پرو پلی استیشن 5 طراحی شده و نمونه اولیه آن نیز موجود است. او ادعا می کند که تصاویری از نمونه اولیه را دیده است و این تصاویر از منبعی ناشناس تهیه شده است. اندرسون در شایعات قبلی به این مرد اشاره کرد و به نظر می رسد که یکی از کارمندان پلی استیشن اطلاعاتی را در مورد این شرکت افشا می کند.

اندرسون ادعا می کند که دسته پرو پلی استیشن 5 شبیه به کنسول PS5 است و طراحی آن به شدت تغییر نکرده است. اما ویژگی های جدیدی اضافه شده است. یکی از این ویژگی ها قابلیت استخراج آنالوگ دسته ای است. این قابلیت با نصب دکمه ای در کنار دسته آنالوگ ارائه می شود و می توانید با فشار دادن دکمه آنالوگ را حذف کرده و نمونه دیگری را به جای آن قرار دهید. دکمه ها نیز قابل تغییر خواهند بود و در نهایت دکمه هایی به پشت دسته اضافه می شوند که ممکن است شبیه دسته Xbox Elite باشند.

کنترلر بازی پلی استیشن 5

کنترلر بازی پلی استیشن 5

اگر گفته های تام اندرسون درست باشد، پلی استیشن 5 پرو مشابه ایکس باکس الیت خواهد بود که مدت هاست با ویژگی های خاصی مانند تغییرات و تغییر دکمه ها عرضه شده است. دسته Pro5 PS با این حساب بسیار گرانتر از مدل فعلی خواهد بود و احتمالاً فقط در تعداد محدود فروخته خواهد شد. تقاضا برای پلی استیشن 5 هنوز بسیار زیاد است و بدون شک کنترلر PS5 Pro بسیار محبوب است.

تام اندرسون دسته جدید Sony PS5 Pro Controller را نام برد. اما نام رسمی آن مشخص نیست و نمی دانیم چه قیمت و مشخصاتی خواهد داشت. بر اساس متن گزارش، در این مدل شاهد بروز رسانی نرم افزاری عظیم خواهیم بود که قابلیت های این دسته را افزایش می دهد. او معتقد است که کنترلر جدید «به زودی» معرفی خواهد شد و به احتمال زیاد این دسته به همراه چندین سخت افزار دیگر در اواخر ژوئن معرفی خواهند شد. سونی هنوز در مورد رویداد یا کنفرانس جدید اظهار نظری نکرده است.

با معرفی PS5 Pro شایعاتی در مورد کنسول بازی پلی استیشن 5 به گوش می رسد. این کنسول بازی از نظر ابعاد کوچکتر و پردازنده قدرتمندتری خواهد داشت. در گزارش دیگری به ثبت PS5 جدید در ژاپن اشاره شده است.

منبع: EuroGamer