منو سایت

پلی استیشن 5 قبلاً از Nintendo 64 در بریتانیا پیشی گرفته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
پلی استیشن 5 قبلاً از Nintendo 64 در بریتانیا پیشی گرفته است

پلی استیشن 5 قبلاً از Nintendo 64 در بریتانیا پیشی گرفته است

علیرغم کمبود مداوم موجودی، پلی استیشن 5 به تازگی وارد مرحله جدیدی در فروش در بریتانیا شده است، پیش از Nintendo 64 کلاسیک در فروش مادام العمر. PS5 همچنین به Game Boy Advance نزدیک می شود، در حالی که Xbox Series X | S پس از پیشی گرفتن از GameCube در فروش همچنان از رقیب خود عقب است.

این ارقام از کریستوفر درینگ، مدیرعامل GamesIndustry.biz است که آماری را در توییتر منتشر کرد و اضافه کرد که اگر سهام بیشتری وجود داشته باشد، احتمالا شاهد رکوردهای شکسته بیشتری خواهیم بود و احتمالاً یک نسل طولانی در کنسول خواهد بود.

از نظر فروش جهانی، هر دو PS5 و Xbox Series X | S پشت Gamecube هستند و PS5 هنوز از فروش 20 میلیون دستگاه شرمنده است. در مقایسه با سال اول فروش کنسول، PS5 کندتر از PS4 فروخته می شود، البته نه به دلیل عدم علاقه. اگرچه هنوز یافتن سهام دشوار است، سونی گفته است که هر کنسولی را که می‌سازد به فروش می‌رساند، که برای هر کسی که بخواهد یکی را پیدا کند، تعجب‌آور نخواهد بود.

پس از عرضه کنسول های نسل بعدی در اواخر سال 2020، کمبود مداوم تراشه ها به شدت بر در دسترس بودن تأثیر گذاشته است و تقاضا به طور مداوم از عرضه پیشی می گیرد. در به‌روزرسانی کمبود سهام در اواخر سال گذشته، سونی مجدداً تأکید کرد که بر روی حل این مشکل متمرکز شده است و کنسول‌های بیشتر در اولویت اصلی این شرکت باقی مانده‌اند.