منو سایت

پشتیبانی از وضوح 1440p و پوشه در به روز رسانی کنسول PS5

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
پشتیبانی از وضوح 1440p و پوشه در به روز رسانی کنسول PS5

طبق آخرین اخبار بازی، سونی مواردی مانند پشتیبانی از رزولوشن 1440p و ساخت پوشه را به عنوان تست بتا به روز رسانی کنسول PS5 (Playstation 5) در اختیار دارندگان این کنسول قرار داده است.

بدون شک ویژگی جدید اصلی کنسول پلی استیشن 5، اضافه شدن پشتیبانی از رزولوشن 1440p هنگام استفاده از خروجی HDMI کنسول است. بدین ترتیب دارندگان مانیتورها و تلویزیون های مبتنی بر این رزولوشن به گزینه جدیدی در قسمت تنظیمات بصری هنگام اجرای بازی های مختلف دسترسی خواهند داشت.

یکی دیگر از ویژگی های جدید کنسول PS5 به عنوان Gamelist شناخته می شود. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که پوشه ها را ایجاد کرده و بازی های خود را به روشی ساده تر سازماندهی کنید. در تب Your Collection کتابخانه بازی می توانید گزینه Create Game List را انتخاب کرده و یک پوشه ایجاد کنید. کاربران کنسول پلی استیشن 5 می توانند حداکثر 15 پوشه با نام ایجاد کنند که در آنها می توانند تا 100 بازی اضافه کنند. هیچ محدودیتی برای انتخاب بازی ها وجود ندارد و می توانید نسخه فیزیکی، نسخه دیجیتال و بازی های قابل پخش را به پوشه ها اضافه کنید.

علاوه بر موارد ذکر شده، در نسخه بتا آپدیت PS5، امکان مقایسه صدای سه بعدی و استریو در همان قسمت به بازیکنان داده شد. این به شما امکان می دهد حالت صوتی مورد نظر خود را بهتر از قبل انتخاب کنید. آپدیت جدید کنسول پلی استیشن 5 دارای ویژگی های اجتماعی جدیدی خواهد بود. در این آپدیت کاربران می توانند از اعضای گروه درخواست کنند تا گیم پلی خود را در قالب قابلیت اشتراک صفحه نمایش به اشتراک بگذارند.

با ویژگی Gamelists به روز رسانی کنسول PS5، می توانید بازی های خود را سازماندهی کنید

اگر یکی از اعضای حزب بازی خاصی داشته باشد و شما بتوانید به او بپیوندید، با یک اعلان به او اطلاع داده می شود. بازیکنان می توانند مستقیماً از طریق اعلان ها به بازی آن شخص اضافه شوند و از بازی با آنها لذت ببرند. به روز رسانی PS5 به شما امکان می دهد استیکرها و پیام های صوتی را از طریق Game Base به گروه های مختلف ارسال کنید.

دسترسی به آپدیت بتا کنسول جدید پلی استیشن 5 فقط برای کاربران منتخب آن کنسول در ایالات متحده آمریکا، ژاپن، بریتانیا، آلمان و فرانسه در دسترس است. آن دسته از بازیکنانی که دعوت شده بودند این نسخه را امتحان کنند، ایمیلی دریافت کرده اند. هیدیاکی نیشینو، معاون ارشد تجربه کاربری برای پلتفرم های سونی، در پستی در وبلاگ پلی استیشن اعلام کرد که این به روز رسانی ها اواخر سال جاری برای سایر کاربران در سراسر جهان در دسترس خواهد بود.

نظر شما در مورد اضافه شدن وضوح 1440p و پشتیبانی از پوشه در آپدیت کنسول PS5 چیست؟ آیا فکر می کنید این ویژگی ها مورد استقبال بازیکنان قرار می گیرد؟ آیا این موارد منجر به بهبود تجربه بازیکن با کنسول پلی استیشن 5 می شود؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: Video Games Chronicle