منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • پس از تغییر نقشه کلوپ شبانه، آماده یا عدم بازگشت به Steam هستید

پس از تغییر نقشه کلوپ شبانه، آماده یا عدم بازگشت به Steam هستید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
پس از تغییر نقشه کلوپ شبانه، آماده یا عدم بازگشت به Steam هستید

آماده یا نه چند روز پیش به دلایل نامعلومی از فروشگاه استیم حذف شد و فروش بازی متوقف شد. استودیو Viod Interaction سازنده بازی بلافاصله بیانیه ای منتشر کرد و دلیل حذف بازی را مشکل فنی استیم خواند. بسیاری اضافه شدن این بازی به نقشه کلوپ شبانه را به دلیل سالگرد تیراندازی در اورلاندو که منجر به کشته شدن 49 نفر شد، مقصر می دانند. این تیرانداز تاکتیکی به Steam بازگشت و با اصلاح نقشه بحث برانگیز اجازه کار پیدا کرد.

به گزارش پارسی گیم، سازنده صفحه توییتر خود دلیل حذف Ready or Not از استیم را نقض قوانین کپی رایت عنوان کرده است. ولوو از توسعه‌دهنده خواسته است تا قسمت‌هایی از محتوا را که قوانین کپی رایت را نقض می‌کنند حذف کند و صفحه بازی با ویرایش نقشه کلوپ شبانه فعال شده است. این استودیو در بیانیه‌ای اعلام کرد: درخواست حذف توسط Steam ارسال شد که نگرانی‌هایی را در مورد نقض کپی رایت در نقشه کلوپ شبانه که اخیراً تحت به‌روزرسانی به Steam اضافه شده است، ایجاد کرد.

این استودیو افزود: ما نگرانی‌های مربوط به مالکیت معنوی آثار را جدی می‌گیریم و تصمیم گرفته‌ایم محتوا و هرگونه اشاره به آن را از Ready or Not حذف کنیم. ما همین کار را برای تمام شبکه های اجتماعی و سایر ابزارهای انتشاراتمان انجام دادیم.» آنها حتی به استودیو قول دادند که بازی را پس از ویرایش محتوای دارای حق چاپ بازگردانند. مشخص نیست که کدام قسمت از نقشه ویرایش شده است. اما سازنده به سرعت دست به کار شد تا بازی را به Steam بازگرداند.

حذف انجام شد یا نه

در Steam آماده شوید یا نه

تعدادی از بازیکنان گفته اند که نام کلوپ شبانه در بازی Prysm است که شباهت زیادی به کلوپ های زنجیره ای در انگلستان دارد. علاوه بر بازی، سازنده ویدیوی ارائه آپدیت جدید را ویرایش کرده و تمامی مراحل برای بازگشت بازی انجام شده است. به نظر می رسد انتشار این کارت همزمان با حادثه تیراندازی اورلاندو در حذف بازی بی تاثیر بوده و استیم تنها بر روی نقض کپی رایت تمرکز کرده است.

برای برخی از بازیکنان، افزودن کارت جدید تصمیم درستی در زمان مناسب نبود. بسیاری نوشته‌اند که Ready or Not از همان ابتدا با مسائل پیچیده‌ای سروکار داشته است و این بازی برای تحریک خشونت طراحی شده است. افزودن صحنه تیراندازی مدرسه به Ready or Not یکی از اقداماتی بود که ناشر بازی را از همکاری با استودیو و فسخ قرارداد بین آنها پشیمان کرد. توسعه دهنده به پشتیبانی از بازی ادامه داد و درآمد حاصل از آن امکان توسعه به روز رسانی های جدید را فراهم کرد.

منبع: TheGamer