منو سایت

پروژه Super Game سگا شامل چندین بازی و NFT خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
پروژه Super Game سگا شامل چندین بازی و NFT خواهد بود

طبق آخرین اخبار بازی، سگا اطلاعات بیشتری از پروژه Super Game خود منتشر کرده و توضیح داده است که این پروژه شامل چندین بازی مختلف است که برخی از آنها از فضای ابری و فناوری NFT استفاده خواهند کرد.

سگا یکی از مهمترین ارکان صنعت بازی های ویدیویی است. این شرکت در طول عمر طولانی خود اثرات مختلفی بر این صنعت داشته است. کنسول های مختلف و مجموعه های مختلف بخشی از تجارت بازی های ویدیویی سگا هستند. در ماه می سال گذشته، طی گزارشی از نتایج مالی، این شرکت برنامه بلندمدت خود را فاش کرد. بر این اساس یک استراتژی پنج ساله به نام پروژه Super Game در دستور کار قرار گرفته است.

مالک سگا، سگا سامی، بودجه پروژه Super Game را در ماه نوامبر اعلام کرد. طی پنج سال آینده 100 میلیارد ین (882 میلیون دلار) سرمایه گذاری خواهد کرد. از آن زمان به بعد، این پروژه یک بازی بزرگ در نظر گرفته شد. اما حالا با یک مصاحبه داخلی مشخص می شود که پروژه Super Game مجموعه ای از چندین بازی گران قیمت است.

سگا طیف گسترده‌ای از بازی‌های ویدیویی از جمله سخت‌افزار و دستگاه‌های آرکید را ارائه می‌کند که به لطف در دسترس بودن فناوری‌های مختلف امکان‌پذیر شده است. Super Game به عنوان پروژه ای متشکل از بازی های AAA با استفاده از فناوری سگا ساخته خواهد شد. هدف ما این است که در برنامه پنج ساله خود به این مهم دست پیدا کنیم.»

شوجی اوتسومی می گوید: «بازی های مختلفی تحت پروژه Super Game ساخته می شوند. اگرچه هر بازی متفاوت خواهد بود، اما شکی نیست که این آثار تجربه های تعاملی هستند که فراتر از چارچوب سنتی بازی هستند. مثلاً در گذشته به کسانی که بازی را تجربه می کردند، گیمر می گفتند. اما در حال حاضر تماشای بازی های دیگران به یک فرهنگ تبدیل شده و دیگر نمی توان به این افراد لقب گیمر داد. به نظر من پتانسیل بالایی در رابطه بین بازیکنان و تماشاگران وجود دارد. ما در فکر ایجاد سرگرمی های جدید با استفاده از این امکانات هستیم.»

به گفته معاون ارشد سگا، یک بازی در پروژه Super Game باید چهار ویژگی اصلی داشته باشد. بنابراین، بازی باید چند پلتفرم باشد، به صورت جهانی و چند زبانه ساخته شود، همزمان در سراسر جهان در دسترس باشد و یک بازی AAA محسوب شود. به عبارت دیگر، می توانید تصور کنید که مقیاس تولید این آثار در حد بلاک باستر جهانی است.

Katsuya Hisai، مدیر اجرایی Seats گفت: «در حال حاضر چندین بازی به عنوان بخشی از پروژه Super Game در حال توسعه هستند. در بخش من حدود 50 نفر در مراحل اولیه ساخت هستند. ما انتظار داریم تعداد نهایی کارمندان چند صد نفر باشد.

انتشار Sonic Frontiers

سری Sonic یکی از محبوب ترین مجموعه های سگا است

پروژه Super Game احتمالا از فضای ابری و فناوری NFT بهره خواهد برد. سگا اخیراً به این دو حوزه توجه زیادی کرده است. ماسایوشی کیکوچی، تهیه کننده سیگی، گفت: بازی های ویدیویی همیشه از طریق فرهنگ و فناوری تکامل یافته اند. تجربه کار از طریق شبکه های مجازی و تماشای بازی از جدیدترین نمونه های آن است. یک روند طبیعی برای آینده بازی‌های ویدیویی گسترش به حوزه‌های جدیدی مانند رایانش ابری و رایانش ابری است. ما در حال ساخت پروژه Super Game با رویکردی در مورد نحوه اتصال بازی های مختلف هستیم.

سگا در ماه نوامبر اعلام کرد که با مایکروسافت بر سر یک “اتحاد استراتژیک” به توافق رسیده است. این مشارکت به سگا، یکی از بزرگترین شرکت‌های صنعت بازی‌های ویدیویی در ژاپن، به پلتفرم ابری Xbox به نام Azure دسترسی پیدا می‌کند.

در ماه ژانویه، اعلام شد که سگا علامت تجاری Sega NFT را به ثبت رسانده است. یک هفته بعد، هاروکی ساتومی، که به عنوان مدیرعامل سگا شناخته می شود، به دلیل فضای منفی پیرامون اضافه شدن پسوند بازی ویدیویی، نظر خود را تغییر داد.

نظر شما در مورد پروژه Sega Super Game چیست؟ آیا این حرکت صنعت بازی های ویدیویی را تغییر خواهد داد؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: Video Games Chronicle