منو سایت

واکنش صنعت بازی به لغو Roe V Wade تاکنون

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
واکنش صنعت بازی به لغو Roe V Wade تاکنون

واکنش صنعت بازی به لغو Roe V Wade تاکنون

دادگاه عالی ایالات متحده راوی در مقابل وید را لغو کرد، حکم قابل توجهی که حق سقط جنین طبق قانون اساسی را تضمین می کند. این تصمیم بحث برانگیز قبلاً واکنش توسعه دهندگان برجسته و شرکت های مستقل از جمله Bungie و چندین استودیو سونی و همچنین یک گروه صنعتی را برانگیخته است.

Bungie و Sony بیانیه هایی صادر کرده اند

بانجی برای اولین بار در ماه مه حمایت خود را از Roe v. Wade اعلام کرد، زمانی که اخبار درز ناشناس یک پیش نویس نظر را منتشر کرد. استودیو اکنون این تعهد را با یک طرح بازپرداخت برای کارمندانی که باید برای مراقبت های بهداشت باروری سفر کنند، تأیید کرده است. همچنین پیوندهایی به منابع برای حمایت از حقوق باروری ارائه می دهد. چندین استودیو هالیوودی برنامه های مشابهی را اعلام کرده اند.

گزارش‌های رسانه‌های اجتماعی از چندین استودیو سونی، که همگی بیانیه‌هایی صادر کردند که آزادی باروری و استقلال بدن را حقوق بشر دانستند. در لیست زیر می توانید پیوندهای بیانیه های آنها را بیابید.

پیش از این، Insomniac به یک گروه حقوق سقط جنین وعده 50000 دلاری داده بود و سونی نیز به کمک آن پاسخ داد. این واکنش در داخل و خارج از شرکت نسبت به جیم رایان، مدیر عامل سرگرمی های تعاملی سونی، که از کارمندان خواسته بود در مورد حقوق سقط جنین “احترام به تفاوت عقاید” داشته باشند، به دنبال داشت.

Activision، Microsoft، Ubisoft و دیگران در حال صحبت هستند

مایکروسافت در ماه مه بیانیه ای را برای GameSpot منتشر کرد و در آن تعهدات قبلی خود را در قبال واشنگتن پست در ماه مه تایید کرد.

مایکروسافت تمام تلاش خود را برای حمایت از کارمندان ما و افراد وابسته به آنها در دسترسی به مراقبت های بهداشتی حیاتی – که اکنون شامل خدماتی مانند سقط جنین و مراقبت های تغییر جنسیت می شود – صرف نظر از اینکه در کجا در ایالات متحده زندگی می کنند، انجام خواهد داد. این حمایت شامل کمک مسافرتی برای این خدمات پزشکی قانونی و سایر خدمات پزشکی قانونی که در آن دسترسی به مراقبت در منطقه جغرافیایی خانه کارمند محدود است، گسترش یافته است.

Activision همچنین بیانیه‌ای را برای GameSpot منتشر کرد و متعهد شد به کارمندان در سفر کمک کند.

“حفظ یک محیط امن و فراگیر برای همه اولویت اصلی اکتیویژن بلیزارد است و شامل حمایت از سلامت جسمی و روانی همه افرادی که در اینجا کار می کنند، از جمله افراد تحت تکفل آنها، می باشد. در اوایل ماه ژوئن، ما مزایای سفر پزشکی گسترده خود را اعلام کردیم که شامل پوشش برای کارکنان ایالات متحده و وابستگان آنها می شود که در برنامه های پزشکی ما شرکت می کنند و در مناطقی زندگی می کنند که دسترسی به مراقبت های پزشکی در دسترس است، از جمله سلامت باروری، درمان، جریان سازی جنسیتی، مراقبت پیوند و هر مراقبت پزشکی دیگری تحت پوشش برنامه های ما که در شرایط تحت پوشش فرد یا در 100 مایلی محل زندگی او در دسترس نباشد.”

EA بیانیه‌ای را در وب‌سایت خود منتشر کرد که در آن وعده مزایای سلامتی طولانی‌تری را در هنگام سفر داد و کارکنان را تشویق کرد تا با مدیران خود در مورد مزایای سلامت روان صحبت کنند.

“به عنوان یک تیم اجرایی EA، ما می خواهیم حمایت بی دریغ خود را از شما، کارمندان خود، مجدداً تایید کنیم. امروز دادگاه عالی ایالات متحده راو علیه وید را به دلیل سقط جنین در ایالات متحده لغو کرد. ما می دانیم که این مشکل اهمیت دارد و احساسات زیادی را برای شما و عزیزانتان ایجاد می کند، چه در ایالات متحده باشید و چه در خارج از کشور.

“سلامت و تندرستی شما اولویت اصلی ماست. ما از نزدیک با ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی ایالات متحده، سیگنا، کار می‌کنیم و به زودی مزایای سلامت سفر طولانی‌تری را برای کارمندان واجد شرایط ایالات متحده و افراد واجد شرایط آنها ارائه خواهیم کرد. هدف ما ارائه پشتیبانی و خدماتی است که شما و وابستگان واجد شرایط شما را قادر می سازد مراقبت های لازم را دریافت کنید تا بهترین و معتبرترین نسخه از خود در محل کار و سایر زمینه های زندگی خود باشید.”

Ubisoft، Devolver Digital و چندین استودیو مستقل مانند Fire Hose Games و Heart Machine نیز بیانیه هایی را از طریق کانال های رسانه های اجتماعی خود منتشر کرده اند. استودیوهای بیشتری به طور مرتب در طول روز بیانیه صادر می کنند و می توانید بیانیه های آنها را در شبکه های اجتماعی زیر مشاهده کنید. برای برخی از استودیوها که مزایا را مشخص نکرده اند، مشخص نیست که آیا کمک های اضافی مانند کمک سفر ارائه خواهند کرد یا خیر.

بسیاری از استودیوهای دیگر بیانیه ای صادر نکرده اند. ممکن است برخی از ورود به سیاست محتاط باشند. طبق گزارش‌ها، EA به کارمندان خود گفته است که در ماه گذشته موضعی اتخاذ نخواهد کرد، که منجر به خروج برنامه‌ریزی شده شد. این طرح ها پس از انتشار بیانیه ای از سوی EA در حمایت از تراجنسیتی ها و حقوق زنان لغو شد. GameSpot با ناشران و توسعه دهندگان متعددی تماس گرفته است که به دنبال بیانیه ای در مورد این مشکل هستند و پس از شنیدن پاسخ به روز رسانی خواهد شد. Take-Two از اظهار نظر خودداری کرد.

بیانیه انجمن بین المللی توسعه دهندگان بازی

علاوه بر این بیانیه‌های توسعه‌دهنده، انجمن بین‌المللی توسعه‌دهندگان بازی بیانیه‌ای صادر کرد:

“انجمن بین المللی توسعه دهندگان بازی از توسعه دهندگان بازی در سراسر جهان پشتیبانی می کند و به آنها این امکان را می دهد تا حرفه ای کامل و پایدار را دنبال کنند. ما معتقدیم که استقلال بدنی و انتخاب در رابطه با مسائل تولید مثلی و سلامتی خود برای دستیابی به این مأموریت مناسب است. فرد باید مسائل مربوط به سلامتی خود را کنترل کند تا بتواند شغل و زندگی خود را با موفقیت مدیریت کند.

“به عنوان یک سازمان جهانی، ما درک می کنیم که همه افراد آزادی ها و آزادی های مرتبط با خودمختاری بدنی را تجربه نمی کنند یا به آنها دسترسی ندارند، و با تلاش ها برای تضعیف آزادی های موجود مخالفیم. ما عمیقاً نگران افزایش مداخله دولت هستیم که انتخاب باروری و دسترسی به مراقبت را تضعیف و محدود می کند. ما با صنعت بازی و رهبران جامعه که برای حمایت از همه کسانی که تحت تأثیر منفی این تلاش‌ها قرار گرفته‌اند، تحسین می‌کنیم و همبستگی خود را نشان می‌دهیم.”

چگونه میتوانی کمک کنی

اگر می‌خواهید کمک کنید، ما فهرستی از خیریه‌هایی که در مبارزه برای آزادی باروری کمک می‌کنند، گردآوری کرده‌ایم.

اعتبار تصویر: گتی ایماژ / رودی سولگان

محصولات مورد بحث در اینجا مستقل از ویراستاران ما انتخاب می شوند. در صورت خرید چیزی که در سایت ما ارائه شده است، GameSpot می تواند سهمی از درآمد را دریافت کند.