منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • هیدئو کوجیما کوجیما پروداکشنز را تا آخر عمر مستقل نگه خواهد داشت

هیدئو کوجیما کوجیما پروداکشنز را تا آخر عمر مستقل نگه خواهد داشت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
هیدئو کوجیما کوجیما پروداکشنز را تا آخر عمر مستقل نگه خواهد داشت

هیدئو کوجیما، خالق سری متال گیر سالید، به صراحت اعلام کرده است که تا زمانی که او زنده است، تولیداتش به شرکت دیگری فروخته نخواهد شد و کوجیما پروداکشنز مستقل خواهد ماند. V او همچنین شایعه ساخت دنباله Death Stranding برای Google Stadia را تکذیب کرد.

سال گذشته شاهد ادغام های زیادی در صنعت بازی های ویدیویی بودیم. مایکروسافت تلاش خود را برای تصاحب اکتیویژن بلیزارد با زیر مجموعه Bethesda دنبال کرد. از سوی دیگر، سونی استودیو Bungie را خرید و Take-Two را بر Zynga تحویل گرفت. در این میان، سازنده بازی Death Stranding این روند را دنبال نمی کند. اگرچه کوجیما بازی‌های جدیدی را برای مایکروسافت و سونی توسعه می‌دهد، کوجیما پروداکشنز به‌طور مستقل عمل می‌کند.

هیدئو کوجیما طی مصاحبه ای در آخرین قسمت پادکست اسپاتیفای خود گفت: “من این شرکت را در دسامبر 2015 پس از ترک کونامی راه اندازی کردم، همه اینها با هزینه شخصی خودم بود. باز هم می گویم که ما هیچ تعهدی نداریم و هیچکس از ما حمایت نمی کند. هر روز با پیشنهادهایی از سراسر جهان برای خرید استودیو خود مواجه می شوم. برخی از این پیشنهادات به طرز مسخره ای قیمت بالایی دارند، اما اینطور نیست که من پول بخواهم. من کاری را که می خواهم انجام خواهم داد. به همین دلیل این استودیو را ایجاد کردم. بنابراین تا زمانی که من زنده هستم، فکر نمی‌کنم هرگز آن پیشنهادها را بپذیرم.»

تولیدات کوجیما مستقل هیدئو کوجیما

کوجیما تصمیم گرفت دنباله را منتشر کند Death Stranding در استادیوم ها نیست

از آنجایی که مشکلات او در کار با کونامی به خوبی ثبت شده است، به راحتی می توان فهمید که چرا کوجیما نمی خواهد دوباره با یک ناشر بزرگ وارد رابطه شود. کوجیما همچنین در مورد شایعات مختلف دیگر از جمله شایعاتی مبنی بر عرضه دنباله Death Stranding به Stadia صحبت کرد.

کوجیما گفت: «شایعه مبنی بر اینکه دنباله Death Stranding یک عنوان انحصاری گوگل خواهد بود، کاملاً بی اساس است و من هرگز به فیل هریسون (رئیس Google Stadia) درباره ساخت دنباله Death Stranding نگفتم. من هیچ چیزی نگفتم. من نمی دانم این اطلاعات از چه کسی و از کجا آمده است.” با این حال، به جرات می توان گفت که فرنچایز Death Stranding هرگز دنباله ای در گوگل نخواهد داشت. اگرچه فیل هریسون در نهایت آن را تکذیب کرد.

به نظر می رسد کوجیما پروداکشنز در حال حاضر روی چندین بازی کار می کند. اخباری مبنی بر اینکه او در حال کار بر روی یک پروژه مرموز جدید Xbox است و می خواهد از زیرساخت ابری مایکروسافت استفاده کند. علاوه بر این، نورمن ریدوس، ستاره Death Stranding اوایل امسال اعلام کرد که دنباله‌ای در دست ساخت است. اگرچه شایعه شده است که کوجیما دوباره با مارگارت کوالی بازیگر Death Stranding همکاری خواهد کرد. کوجیما در این مورد در پادکست اظهار نظری نکرد. همچنین در قسمتی دیگر، کوجیما شایعات مربوط به مشارکت خود در ساخت Abandoned برای پلی استیشن 5 را تکذیب کرد.

منبع: Gamingbolt