منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • هیدئو کوجیما از رسانه هایی که ترور شینزو آبه را به او نسبت داده اند شکایت می کند.

هیدئو کوجیما از رسانه هایی که ترور شینزو آبه را به او نسبت داده اند شکایت می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
هیدئو کوجیما از رسانه هایی که ترور شینزو آبه را به او نسبت داده اند شکایت می کند.

طبق آخرین اخبار بازی، کوجیما پروداکشنز و هیدئو کوجیما از رسانه ها و شبکه های خبری که عکس های خالق سری متال گیر را منتشر کرده و او را قاتل شینزو آبه، نخست وزیر سابق ژاپن معرفی کرده اند، شکایت خواهند کرد.

شینزو آبه نخست وزیر سابق ژاپن روز گذشته ترور شد. قاتل او معروف به تتسویا یاماگامی به سرعت دستگیر و بازداشت شد. زمانی که خبرگزاری ها و رسانه ها شروع به نمایش تصاویری از او در گزارش های خود کردند، برخی به شوخی به شباهت تتسویا یاماگامی به هیدئو کوجیما، خالق سری متال گیر و کارگردان Death Stranding اشاره کردند. این شوخی در نهایت توسط یک سیاستمدار فرانسوی تکرار شد و حتی یک کانال خبری یونانی به اشتباه تصاویری از هیدئو کوجیما در نقش قاتل شینزو آبه منتشر کرد. پس از این اتفاق رسانه های مختلف اقدام شبکه یونانی را تکرار کردند.

استودیو Kojima Productions با انتشار توییتی به این اتفاقات واکنش نشان داد. در توییت این استودیو آمده است: «کوجیما پروداکشنز به شدت انتشار اخبار جعلی و شایعاتی که اطلاعات نادرست را منتقل می کنند، محکوم می کند. ما چنین افترا را تحمل نمی کنیم و در برخی موارد اقدام قانونی خواهیم کرد.»

دیمین ریو، سیاستمدار راست افراطی فرانسوی، از اولین کسانی بود که از تصاویر هیدئو کوجیما در توییتی درباره ترور شینزو آبه استفاده کرد. توییتی که از آن زمان حذف شد، به زبان فرانسوی نوشته شده بود: «چپ های دور می کشد». سپس یک برنامه خبری در یونان هیدئو کوجیما را به عنوان قاتل شینزو آبه در گزارش خود به تصویر کشید. در آن پخش آمده بود: «تتسویا در حضور پلیس به اقدامات خود اعتراف کرد و اعتراف کرد که به دلیل ناامیدی و نارضایتی شینزو آبه از سیاست‌های شینزو آبه تصمیم به کشتن گرفته است.» اخبار یونان ادامه داد: «پلیس متوجه شد که جنایتکار خدمت کرده است. در نیروهای ویژه نیروی دریایی و در دانشکده پزشکی فیزیوتراپی برای بیماران مبتلا به زوال عقل تدریس کرد. او به چه گوارا علاقه زیادی داشت.»

Hideo Kojima Shinzo Abe Studio Kojima Productions

اخبار یونانی هیدئو کوجیما را به عنوان قاتل شینزو آبه معرفی کرد

رسانه های مختلف از تصاویر هیدئو کوجیما با نمادهای چه گوارا در کنار او استفاده کردند تا پایبندی تتسویا یاماگامی به ایدئولوژی های چه گوارا و نقش آنها در ترور شینزو آبه را نشان دهند. در واقع در قالب بازجویی تتسویا یاماگامی مشخص شد که او نخست وزیر سابق ژاپن را به دلیل بیزاری از «سازمان خاصی» کشته است. در حال حاضر مشخص نیست ماهیت این سازمان چه بوده و چه ارتباطی با تتسویا یاماگامی داشته است. اما اعتقاد بر این است که قاتل شینزو آبه با ناسیونالیسم دست راستی ژاپنی، پوپولیسم دست راستی و رویزیونیسم تاریخی مخالفت کرده است.

استودیو کوجیما پروداکشنز و هیدئو کوجیما اعلام نکرده اند که علیه کدام رسانه ها و افراد اقدام قانونی خواهند کرد. آنها به احتمال زیاد از دیمین ریو و شبکه خبری یونانی که عکس های خالق سری متال گیر را به عنوان قاتل شینزو آبه منتشر کرده است، شکایت خواهند کرد. همچنین این احتمال وجود دارد که کوجیما پروداکشنز به دنبال کسانی باشد که قاتل شینزو آبه را به شوخی به عنوان هیدئو کوجیما معرفی کرده اند و آنها را به دادگاه بکشاند.

نظر شما درباره تصمیم Kojima Productions و Hideo Kojima برای شکایت از رسانه ها چیست؟ به نظر شما آیا باید این حادثه را نادیده بگیرند یا برای جلوگیری از تکرار آن اقدام قانونی انجام دهند؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: The Gamer