منو سایت

هزینه بازی های مارول برای Square Enix 200 میلیون دلار است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
هزینه بازی های مارول برای Square Enix 200 میلیون دلار است

اسکوئر انیکس با فروش استودیوهای غربی به گروه Embracer تفاوت بزرگی بین رسانه و رسانه های اجتماعی ایجاد کرد. این استودیوها شامل Crystal Dynamics، Eidos و Square Enix Montreal هستند که بازی های مهمی از جمله Tomb Raider را در کارنامه خود دارند. اسکوئر انیکس اخیرا اعتراف کرده است که برای ساخت بازی های مارول 200 میلیون دلار بدهکار است بازی Marvel’s Avengers و نگهبانان کهکشان شکست خوردند.

به گزارش پارسی گیم، اسکوئر انیکس آمار قابل توجهی از استودیوهای فروش خارجی منتشر می کند. اگرچه دنیای مارول بسیار محبوب شده است، خرید یک فرنچایز توسعه بازی دیزنی به نظر یک سرمایه گذاری هوشمندانه برای ناشران است. اسکوئر انیکس نمونه ای از این دست است و طبق داده های منتشر شده، این شرکت ژاپنی 200 میلیون دلار از خرید حق امتیاز شخصیت های مارول ضرر کرده و نتوانسته سود زیادی از انتقام جویان مارول و نگهبانان کهکشان به دست آورد.

جامعه بازی ها حتی قبل از انتشار انتقام جویان مارول امید زیادی به این موضوع نداشتند و استودیوی کریستال داینامیکس را گزینه مناسبی برای ساخت مارول نمی دانستند. انتشار بازی با انتقادات شدیدی علیه اسکوئر انیکس مواجه شد و هم سازنده و هم ناشر از وضعیت بازی آزرده خاطر شدند. اسکوئر انیکس مدتی پیش شکست Marvel’s Avengers را تایید کرد. فروش بازی به حدی کم بود که حتی هزینه ساخت بازی هم جبران نشد و این بازی میلیون ها دلار از سودآوری فاصله دارد.

جوهرهای Marvel Square The Avengers of Marvel

از دست دادن بزرگ Square Enix از Avengers مارول

به گفته دیوید گیبسون، تحلیلگر اقتصادی در MST و Metro، Square Enix از زمان انتشار Marvel Avengers و Guardians of the Galaxy حدود 200 میلیون دلار ضرر کرده است. این امر باعث شد تا مدیران Square Enix دوباره تجارت غربی خود را به چالش بکشند و تصمیم به فروش بگیرند. سه استودیو بزرگ این شرکت به قیمت 300 میلیون دلار فروخته اند و قصد دارند روی بازی های مبتنی بر بلاک چین و NFT سرمایه گذاری بیشتری کنند.

شرکت سوئدی Embracer Group با وجود ضررهای هنگفت بازی های مارول همچنان علاقه مند به ساخت بازی های بیشتری در این سری است. گزارش جدید نشان می دهد که مدیران این شرکت درخواست رسمی برای خرید حقوق شخصیت های مارول ارسال کرده اند و ساخت بازی های بیشتری از دنیای مارول برای آنها بسیار مهم است. به نظر می رسد کیفیت بازی Guardians of the Galaxy برای مدیران این گروه سوئدی تضمین شده است و تنها دغدغه آنها برای بازی Marvel’s Avengers این است که آیا تحت مدیریت آنها می تواند سودآور باشد یا خیر.

نظر شما در مورد عدم وجود اسکوئر انیکس در بازی های مارول چیست؟ آیا شرکت می تواند از چنین ضرری جلوگیری کند؟

منبع: DualShockers