منو سایت

هر آنتن Starlink می تواند هزاران نفر را به اینترنت متصل کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
هر آنتن Starlink می تواند هزاران نفر را به اینترنت متصل کند

ماهواره ها استارلینک SpaceX توانایی منحصر به فردی برای پوشش اینترنت در سراسر جهان دارد. ایلان ماسک در یک سری توییت با آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده، معروف به USAID، همکاری کرد و نوشت که هر آنتن Starlink می‌تواند اتصال اینترنت را برای هزاران نفر فراهم کند. او می گوید هزاران دستگاه Starlink به اوکراین ارسال شده است و مردم از آنها برای اتصال به اینترنت استفاده می کنند.

به گفته ایلان ماسک، دیش Starlink را می توان به یک دکل مخابراتی متصل کرد. این به هزاران نفر امکان دسترسی به اینترنت را می دهد. حمله نظامی روسیه به اوکراین باعث از بین رفتن زیرساخت های اینترنتی در بخش های مختلف شده است و ارتش اوکراین از تجهیزات اسپیس ایکس برای رفع این مشکل استفاده می کند.

ماسک در یک سری توییت نوشت که تجهیزات ارسال شده به دولت ایالات متحده و ارتش اوکراین به آنها کمک کرد تا در ارتباط باشند. وی در ادامه افزود: دیش استارلینک قابلیت اتصال به دکل‌های مخابراتی را دارد و این دکل‌ها می‌توانند به ارائه اینترنت به هزاران نفر ادامه دهند. او ادعا می کند که حدود 25000 پایانه در اوکراین وجود دارد و هر یک از آنها می توانند اینترنت را برای افراد بیشتری به ارمغان بیاورند و در نتیجه دیگران می توانند بدون نیاز به خرید ظرف از اینترنت استفاده کنند.

غذای Starlink ایلان ماسک

استارلینک ابزار مهم ارتش اوکراین است

ایلان ماسک با اشاره به سخنرانی یکی از سربازان اوکراینی نوشت ارتش اوکراین توانست به خوبی از این وسایل استفاده کند و در میدان جنگ برتری پیدا کند. نماینده روسیه در سازمان ملل ماه گذشته تهدید کرد که ماهواره‌های استارلینک را نابود خواهد کرد و ارتش روسیه می‌تواند در طول عملیات نظامی به تجهیزات اسپیس ایکس حمله کند. روسیه مدعی است که ایالات متحده مستقیماً از طریق شرکت ها و ابزارهای فناوری در جنگ اوکراین مداخله می کند.

ایلان ماسک نوشت که اینترنت Starlink برای اهداف صلح آمیز راه اندازی شده است. شرکت تصویربرداری ماهواره ای Maxar نیز با ارائه تصاویر باکیفیت به ارتش اوکراین کمک زیادی کرده است. آقای ماسک دو هفته پیش از فعال شدن استارلینک برای ایران خبر داد و گفت که ایران به زودی به لیست کشورهای حمایت شده ملحق خواهد شد. اینترنت استارلینک به دلیل سرعت و در دسترس بودن خوب در نقاط مختلف دنیا در حال گسترش است و افراد زیادی از آن برای استفاده شخصی و حتی بازی استفاده می کنند.

منبع: Wccftech