منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • نینتندو می گوید نتایج حکم برای هکرها در کنسول نینتندو سوییچ

نینتندو می گوید نتایج حکم برای هکرها در کنسول نینتندو سوییچ

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
نینتندو می گوید نتایج حکم برای هکرها در کنسول نینتندو سوییچ

گری بوزر معروف ترین هکر کنسول نینتندو سوییچ است که اخیرا دستگیر و به زندان محکوم شده است. حال طبق آخرین اخبار منتشر شده از بازی، نینتندو امیدوار است که این تصمیم تاثیر مخرب هک را نشان دهد. این شرکت همچنین از انتشار نسخه جدیدی از کنسول نینتندو سوییچ برای مبارزه با اقدامات گری بوزر خبر داد.

گری بوزر یکی از اعضای Team-Xecuter است که در سال 2013 شروع به ایجاد و فروش دستگاه هایی برای دور زدن محدودیت های کنسول و راه اندازی چارچوب های غیرقانونی بر روی پلتفرم هایی مانند Nintendo Switch و 3DS کرد. در فوریه، گری بوزر به 40 سال زندان محکوم شد.

Axois Media متنی از تصمیم Boozer دریافت کرد که نشان دهنده موضع نینتندو در این مورد است. طبق گزارش ها، آجی سینگ، وکیل نینتندو، شکایت علیه گری بوزر را “لحظه ای بسیار مهم برای نینتندو” خواند. او گفت: «خرید بازی های ویدیویی چیزی است که نینتندو و اکوسیستم آن را حفظ می کند. اینها بازی هایی هستند که باعث خنده بازیکنان می شوند. به همین دلیل است که ما هر کاری می‌کنیم تا از سرقت بازی‌های عرضه‌شده بر روی کنسول‌های نینتندو جلوگیری کنیم.»

رابرت لسنیک، قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده، با آجی سینگ موافق است و می گوید که سریال ها و فیلم ها بارها از هک به عنوان روشی برای مبارزه و مقاومت تمجید کرده اند. این اقدامات باعث می شود هکرها فکر کنند با توجه به سود شرکت های بزرگ، هک آنها هیچ آسیبی به همراه نخواهد داشت.

در بخشی از آن، رابرت لسنیک از آجی سینگ در مورد اقدامات دیگری که می تواند برای متقاعد کردن مردم به عدم شهرت در هک و استفاده غیرقانونی انجام دهد، می پرسد. وکیل نینتندو گفت: آموزش افراد بیشتر بسیار مفید خواهد بود.

وکیل نینتندو سوییچ از دادگاه خواست تا او را به 19 ماه حبس محکوم کند که اکثریت آن منقضی شده است. با این حال، رابرت لسنیک گری بوزر را 40 ماه زندان می داند و می گوید حکم او باید درس عبرتی برای دیگران باشد. نینتندو ابتدا برای گری بوزر به پنج سال زندان محکوم شد. به دنبال همه گیری کرون و سایر مشکلات بهداشتی، گری بوزر در شش ماه اول زندان هر روز به مدت 23 ساعت در سلول انفرادی نگهداری می شد. به همین دلیل به 40 ماه حبس محکوم شد.

کنسول هک نینتندو سوییچ کنسول نینتندو سوییچ

نسخه هک شده نینتندو سوییچ هزینه ها را کاهش می دهد

در بیانیه ای که در ماه فوریه پس از حکم Boozer منتشر شد، نینتندو گفت: “تلاش های بی وقفه دادستان های فدرال و سازمان های مجری قانون برای مهار فعالیت های غیرقانونی در سطح جهانی به طور جدی نینتندو و صنعت بازی های ویدیویی را تضعیف می کند.”

به گفته دولت آمریکا، Team-Xecuter که گری بوزر یکی از اعضای آن است، میلیون ها دلار از فروش ابزارهای مختلف به دست آورده است. اقدامات این گروه 150 میلیون دلار برای قربانیان هزینه داشت. گری بوزر در سپتامبر 2020 دستگیر شد و اکتبر گذشته به اتهام 11 اتهام در دادگاه حاضر شد. او به جای شکایت، به دو اتهام اعتراف کرد و به نینتندو 4.5 میلیون دلار پیشنهاد داد. در یک دادگاه مدنی جداگانه، گری بوزر توسط نینتندو به دلیل نقشش در فروش ابزارهای هک کنسول 10 میلیون دلار جریمه شد.

وکیل نینتندو همچنین گفت که راه اندازی نسخه جدیدی از کنسول نینتندو سوییچ با هدف غلبه بر اقدامات Team-Xecuter و Gary Boozer است. این نسخه مقاوم در برابر هک از نینتندو سوییچ در سال 2018 منتشر شد.

آجی سینگ در بخشی از تصمیم Boozer گفت: «در نهایت، نینتندو مجبور شد نسخه جدیدی از سخت افزار خود را در پاسخ به یک ابزار هک منتشر کند. ارائه نسخه اصلاح شده نیازمند ساعت ها تلاش مهندسی و تغییرات بی شماری در زنجیره های تولید و توزیع جهانی و البته منابع مرتبط است. «باید توضیح بدهم که این اقدامات نتیجه مستقیم اقدامات متهم و گروه Team-Ecuter در دور زدن سرویس های امنیتی کنسولگری ها است.

نظر شما درباره حکم صادر شده برای هکر کنسول نینتندو سوییچ چیست؟ آیا فکر می کنید این تصمیم مانع از فعالیت هکرها و گروه های مشابه می شود؟ آیا با نسخه هک شده کنسول نینتندو سوییچ موافق هستید یا روش های قانونی را ترجیح می دهید؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: Video Games Chronicle