منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • نحوه نصب کارت MicroSD و استفاده از آن برای دانلود بازی های Steam Deck

نحوه نصب کارت MicroSD و استفاده از آن برای دانلود بازی های Steam Deck

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
نحوه نصب کارت MicroSD و استفاده از آن برای دانلود بازی های Steam Deck

نحوه نصب کارت MicroSD و استفاده از آن برای دانلود بازی های Steam Deck

چندین نسخه مختلف از Steam Deck وجود دارد که بازیکنان می توانند برای خود خریداری کنند. واضح ترین تفاوت بین این نسخه ها ظرفیت ذخیره سازی آنها است که به نوبه خود قیمت هر نسخه را اندکی افزایش می دهد. زمانی که صحبت از فضای ذخیره سازی به میان می آید، گزینه های 64، 256 و 512 گیگابایتی وجود دارد. در بازی های مدرن، 64 گیگابایت برای دانلود یک بازی AAA کافی نخواهد بود. در حالی که گزینه‌های اخیر می‌توانند حداکثر شامل پنج یا شش بازی باشند، گاهی اوقات بازیکنان فقط می‌خواهند دسترسی بیشتری داشته باشند. اگر بازیکنان بازی‌های دانلود شده بیشتری می‌خواهند، می‌توانند کارت microSD را خریداری و نصب کنند.

کارت میکرو اس‌دی یک دستگاه ذخیره‌سازی کوچک است که عمدتاً برای ذخیره فایل‌هایی مانند عکس‌ها، فیلم‌ها و سایر داده‌ها استفاده می‌شود. با این حال، گیمرها می توانند از این فناوری برای گسترش فضای ذخیره سازی Steam Deck خود استفاده کنند. چندین گزینه برای بازیکنان موجود است که از نظر ظرفیت ذخیره سازی و زمان خواندن/نوشتن متفاوت هستند. به عنوان مثال، برخی از مدل های 512 گیگابایتی از برندهای معتبر را می توان با قیمت زیر 60 دلار خریداری کرد.

هنگامی که بازیکنان تعیین کردند که کدام قیمت و ظرفیت ذخیره سازی برای آنها مناسب است، می توانند به نصب کارت در Steam Deck خود ادامه دهند و آن را برای نگهداری بازی ها قالب بندی کنند. در زیر، بازیکنان می توانند دقیقاً نحوه انجام این کار را پیدا کنند.

نصب کارت MicroSD

با در دست داشتن کارت microSD، اسلات آن را در پایین Steam Deck پیدا کنید. این در سمت راست پایین دستگاه قرار دارد. Steam Deck شما می تواند برای این فرآیند روشن یا خاموش شود. مطمئن شوید که کارت را به درستی نگه داشته اید. باید یک فلش روی کارت وجود داشته باشد که نشان می دهد چگونه باید در شکاف قرار گیرد. در حین قرار دادن کارت، آنها باید فشار زیادی وارد کنند تا مطمئن شوند که کاملاً در شکاف قرار می گیرد. اگر از پایین Steam Deck بیرون نزند، متوجه خواهید شد که کارت microSD به طور کامل وارد شده است.

اگر همه کارها را درست انجام داده باشید، یک نماد کوچک در بالای Steam Deck ظاهر می شود. اگر کارت را در حالی که Steam Deck خاموش کرده اید وارد کرده اید، می توانید دستگاه را روشن کنید و ببینید آیا نماد در بالای صفحه نوار وظیفه قرار دارد یا خیر. نماد شبیه یک نامه مربع است. اگر این نماد را مشاهده کردید، روی آن کلیک کنید و به تنظیمات منتقل خواهید شد. اگر آن را نمی بینید، کارت microSD را بردارید و دوباره آن را وارد کنید.

در تنظیمات، روی زبانه System در سمت چپ زیر General ضربه بزنید. در اینجا می توانید گزینه “Format SD card” را مشاهده کنید که می خواهید روی آن کلیک کنید. این یک هشدار ایجاد می کند که به سادگی تضمین می کند که می دانید فرمت کردن این کارت SD همه داده های قبلی را پاک می کند. اگر این یک کارت SD جدید است، پس چیزی برای نگرانی ندارید. با این حال، اگر کارت قبلاً استفاده شده است، مطمئن شوید که از تمام اطلاعات موجود در آن در دستگاه دیگری نسخه پشتیبان تهیه شده است. برای قالب بندی نقشه روی “OK” کلیک کنید.

نصب بازی ها

این فرآیند بسته به ظرفیت ذخیره سازی کارت ممکن است زمان های متفاوتی طول بکشد. پس از اتمام کار، می توانید شروع به نصب بازی روی آن کنید. با این حال، قبل از انجام این کار، می خواهید کارت microSD را به عنوان محل ذخیره سازی پیش فرض در Steam Deck فعال کنید. اگرچه، اگر SSD Steam Deck از پیش نصب شده را پر نکرده اید، آن را به طور پیش فرض ذخیره کنید. سپس، وقتی پر شد، می توانید به microSD تغییر دهید.

توصیه می کنیم برای دانلود بازی هایی که می خواهید سریعتر بارگذاری شوند از SSD داخلی استفاده کنید. کارت microSD چنین زمان خواندن/نوشتن سریعی ندارد، بنابراین بارگذاری بازی ها بیشتر طول می کشد. پس از انجام تمام این کارها، به کتابخانه Steam خود بروید، عنوان ناخواسته را انتخاب کنید و دانلود کنید.

GameSpot می تواند از پیشنهادات خرده فروشی کمیسیون دریافت کند.