منو سایت

نام جدید فیفا رسما به EA Sports FC تغییر نام داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
نام جدید فیفا رسما به EA Sports FC تغییر نام داد

الکترونیک آرتز رسما پایان همکاری خود با فیفا را تایید کرد. نسخه بعدی سری بازی های فیفا از سال آینده با نامی جدید به کار خود ادامه خواهد داد. EA تغییر نام فیفا را عصر جدیدی برای این سری دانست و نوشت که این بازی در جولای 2023 وارد دوره جدیدی خواهد شد و تغییرات عمده ای با نام EA Sports FC ایجاد خواهد شد.

به گزارش پارسی گیم، همکاری 30 ساله EA و فدراسیون جهانی فیفا در سال آینده به پایان می رسد و این سری از بازی های ویدیویی حق استفاده از تیم های واقعی و مسابقات بزرگ جهانی را از دست خواهند داد. الکترونیک آرتز به خروج از اتحادیه فوتبال خوشبین است و مدیر عامل آن اندرو ویلسون معتقد است که باشگاه های فوتبال بیشتری با EA Sports همکاری خواهند کرد و این شرکت دیگر تحت محدودیت فعالیت نخواهد کرد. وی در این خصوص گفت:

وقتی به آینده فوتبال فکر می کنید، می بینید که ما این تصمیم را گرفتیم تا تجربه ای را که بازیکنان از ما می خواهند ارائه کنیم. آنها به ما گفتند که ما به راه های بیشتری برای بازی نیاز داریم و می خواهند شرکای تجاری بیشتری در بازی داشته باشند. به ما گفته می شود که ما باید فراتر از هسته اصلی برویم و واقعاً تجربه فوتبال دیجیتال را بسازیم، و باید این کار را خیلی سریع انجام دهیم.

مدیرعامل EA اضافه کرد که آنها به تجربیات محلی اهمیت می دهند و به عنوان مثال یک گیمر بریتانیایی، بیشتر به لیگ جزیره اهمیت می دهند و روی آن تمرکز خواهند کرد تا تجربه ای منحصر به فرد و متفاوت را برای هر طرفدار فوتبال ارائه کنند. لغو مجوز حضور تیم های ملی و مسابقات به معنای تغییرات قابل توجهی در فرمول فعلی بازی فیفا است و لازم به ذکر است که EA Sports FC چه فرمولی از سال آینده منتشر می شود؟

پایان همکاری EA با فیفا

دیوید جکسون، معاون ورزشی EA در صحبت با بی‌بی‌سی گفت که حق ثبت اختراع برای استفاده از نام فیفا محدودیت‌هایی برای آن‌ها ایجاد می‌کند و حذف آن به شرکت اجازه می‌دهد تا گیم‌پلی پویا و تعاملی‌تری ارائه دهد. در حالی که رهبران الکترونیک آرتز به دلایل مختلفی اشاره می کنند; دلیل اصلی عدم امضای قرارداد قیمت بالا بود. فدراسیون فیفا بیش از یک میلیارد دلار برای تمدید قرارداد درخواست کرده است که در جریان مذاکرات این مبلغ کاهش نیافته است.

FIFA 23 جدیدترین قسمت این سری خواهد بود که با نام FIFA شناخته می شود و پس از آن برند EA Sports FC عرضه خواهد شد. EA قول داده است که جدیدترین فیفا بیشترین محتوای مربوط به جام جهانی و مسابقات ملی را ارائه خواهد کرد و بیشترین استفاده از لایسنس فیفا در این بازی خواهد بود. مدیرعامل EA مدتی پیش نام فیفا را تنها چهار حرف در یک جعبه خوانده بود و معتقد بود که تغییر نام به آنها آسیبی نمی رساند.

منبع: GN IGN