منو سایت

موسسه شاهزاده سعودی SNK Studio خالق Metal Slug را خریداری کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
موسسه شاهزاده سعودی SNK Studio خالق Metal Slug را خریداری کرد

محمد بن سلمان، شاهزاده عربستان سعودی 96 درصد سهم استودیوی ژاپنی SNK به عهده گرفتن. شاهزاده عربستان سعودی توسعه بازی های محبوب Fatal Fury و Metal Slug را از طریق شرکت سازنده بازی دیجیتال خود به دست آورده است. شایان ذکر است که شرکت سازنده بازی های الکترونیکی به نام EGDC بخشی از موسسه محمد بن سلمان برای حرکت اقتصاد عربستان در دوره فروش نفت و ارزش گذاری سایر مشاغل است.

به گزارش پارسی گیم، هدف دولت عربستان خرید SNK Studio، تقویت سازندگان بازی سعودی و حمایت از توسعه اقتصادی این کشور است. صندوق سرمایه گذاری عربستان پیش از این در تعدادی از شرکت ها سرمایه گذاری کرده و با خرید ESL گامی در جهت گسترش تجارت خود برداشته است. این صندوق که زیر نظر محمد بن سلمان فعالیت می کند. او برنامه های جامعی برای خرید چندین تیم فوتبال اروپایی دارد و همچنین شرکت های مختلف فناوری را در سراسر جهان خریداری کرده است.

Slug فلزی عربستان سعودی SNK را بخرید

خرید SNK Studio از عربستان سعودی

قرارداد بین عربستان سعودی و SNK Studios در فوریه امسال نهایی شد. اما این خبر به رسانه ها نرسید. به نظر می رسد سازنده Metal Slug از استقبال تماشاگران ترسیده است. تایید خرید استودیو از موسسه شاهزاده سعودی توسط گزارش مالی این استودیو فاش شد که تمامی آمار آن به زبان کره ای درج شده است. بلومبرگ اخیرا گزارش داد که صندوق سرمایه گذاری عربستان سعودی 5 درصد از سهام کپکام و نکسون را به ارزش بیش از یک میلیارد دلار خریداری کرده است.

در دسامبر 2020، عربستان سعودی 3 میلیارد دلار در شرکت های آمریکایی از جمله اکتیویژن بلیزارد و EA سرمایه گذاری خواهد کرد و با تکمیل فرآیند خرید توسط مایکروسافت، مؤسسه محمد بن سلمان سود زیادی خواهد برد. صندوق توسعه عربستان به سرمایه گذاری در شرکت های خارجی ادامه می دهد و این اولین بار است که این شرکت موفق به کسب اکثریت سهام این شرکت می شود.

SNK یکی از قدیمی ترین شرکت های بازی ژاپنی است که از سال 1987 فعالیت می کند و بیش از 170 کارمند دارد. این استودیو بازی های مهمی از جمله Metal Slug و The King of Fighters ساخته است. گفتنی است مدتی پیش مالکیت این استودیو در اختیار یک گروه چینی بود و اکنون به عربستان سعودی منتقل شده است.

منبع: VGC