منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • مدیر مالی سونی می گوید قیمت پلی استیشن 5 ممکن است افزایش یابد

مدیر مالی سونی می گوید قیمت پلی استیشن 5 ممکن است افزایش یابد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مدیر مالی سونی می گوید قیمت پلی استیشن 5 ممکن است افزایش یابد

با کاهش اقتصاد جهانی و افزایش تورم در کشورهای مختلف، احتمال افزایش قیمت سخت افزار احساس می شود. قیمت محصولات اینتل به زودی افزایش می یابد و شرکت متا قیمت هدست واقعیت مجازی خود را صد دلار افزایش می دهد. مدیر مالی سونی به وضعیت اخیر واکنش نشان داد و در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت که در حال حاضر برنامه ای برای افزایش دارند. قیمت پلی استیشن 5 آنها آن را ندارند و نرخ تولید را برای ارسال کنسول های بیشتری در پایان سال افزایش می دهند.

طبق آخرین اخبار بازی، فروش کنسول PS5 به 21.7 میلیون دستگاه رسیده است. اگر این رقم را با PS4 مقایسه کنیم. خواهیم دید که کنسول نسل هشتم سونی در همین مدت 25.4 میلیون فروخته است. ارقام سه ماهه قبل نشان داد که فروش کنسول سونی کاهش یافته است. این شرکت به دلایل مختلف در ژاپن قیمت محصولات دیگر از جمله اسپیکر، هدفون و دوربین را افزایش داده است و نگرانی هایی در مورد افزایش قیمت پلی استیشن 5 وجود دارد.

هیروکی توتوکی، مدیر مالی سونی در پاسخ به افزایش احتمالی قیمت PS5 می گوید که سونی هنوز آماده اظهار نظر در این مورد نیست و در حال حاضر برنامه ای برای افزایش قیمت وجود ندارد. وی در این خصوص گفت: در مورد احتمال افزایش قیمت PS5 باید بگویم که فعلاً خبر خاصی برای شما ندارم. ، و مدیر مالی این احتمال را رد نکرده است و مدیران عامل ممکن است این گزینه را در نظر بگیرند.

قیمت پلی استیشن 5

احتمال افزایش قیمت پلی استیشن 5

لازم به ذکر است فروش کنسول پلی استیشن نسبت به سال های گذشته 11.7 درصد کاهش داشته و درآمد عملیاتی نیز 30.5 درصد کاهش داشته است. وضعیت اقتصاد جهان پس از همه گیری کرونا، جنگ و افزایش قیمت نفت رو به وخامت است و نرخ تورم در ایالات متحده به شدت افزایش یافته است. از سوی دیگر تقاضا برای سخت افزار نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است. گزارش مالی مایکروسافت نیز کاهش فروش Xbox را در سه ماه گذشته نشان می دهد. البته ایکس باکس همچنان از PS5 فروش بیشتری دارد.

گزارشگران معتقدند که کاهش سود پلی استیشن به دلیل کاهش فروش بازی های انحصاری و خرید استودیو Bungie است. در سال مالی گذشته هیچ بازی مهمی منتشر نشده است و انتظار می رود این روند با انتشار God of War Ragnarok بهبود یابد. در حالی که صنعت سخت افزار به دلیل افزایش هزینه تولید محصول، قیمت نهایی را افزایش می دهد. سونی در حال حاضر آماده اظهار نظر در مورد وضعیت فعلی نیست.

قیمت کنسول در چند نسل اخیر از زمان عرضه آن افزایش نیافته است و این وضعیتی است که سونی می خواهد از آن دوری کند و درآمد خود را از طریق فروش بازی و خدمات اشتراک افزایش دهد.

منبع: GameSpot