منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • مدیر عامل EA امیدوار است که بازی Call of Duty را به صورت انحصاری برای Xbox بسازد

مدیر عامل EA امیدوار است که بازی Call of Duty را به صورت انحصاری برای Xbox بسازد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مدیر عامل EA امیدوار است که بازی Call of Duty را به صورت انحصاری برای Xbox بسازد

خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در آینده یکی از بزرگترین معاملات در صنعت بازی محسوب می شود. در همین حال مدیرعامل EA (الکترونیک آرتز) تاکید کرد که انحصاری بودن بازی Call of Duty برای ایکس باکس فرصتی عالی برای این شرکت خواهد بود و به نوعی این اقدام مایکروسافت را ابتدا به نفع بتلفیلد می داند – مجموعه ای از بازی های تیراندازی مردم

این روزها مایکروسافت در تلاش است تا خرید اکتیویژن بلیزارد را نهایی کند و با در اختیار گرفتن این شرکت بتواند بازی Call of Duty را به عنوان یک بازی انحصاری برای ایکس باکس منتشر کند. با توجه به اینکه مایکروسافت در گذشته چندین بار یادآوری کرده است که انحصاری برای این بازی در دستور کار آنها نیست و به این زودی ها انجام نخواهد شد. از سوی دیگر، سونی نسبت به انحصار بازی Call of Duty برای ایکس‌باکس ابراز نگرانی کرد و اذعان کرد که ساخت یک بازی رقیب برای این سری تقریبا غیرممکن است.

Call of Duty EA Xbox

مدیرعامل EA می خواهد با سونی قرارداد امضا کند

اندرو ویلسون، مدیر اجرایی Electronic Arts در رویداد اخیر گلدمن ساکس نظر خود را در این باره بیان کرد: نهایی شدن قرارداد این دو شرکت و انحصاری بودن بازی Call of Duty برای ایکس باکس حداقل رویکردی تاثیر مثبت خواهد داشت. برای EA و این خبر بسیار خوبی است برای بازی Battlefield خوب است. در میان جنجال‌ها، ویلسون آینده Call of Duty را فرصتی برای یک بازی چند پلتفرمی Battlefield می‌داند. اندرو ویلسون افزود:

اندرو ویلسونفکر نمی‌کنم دو بازی آخر سری Battlefield را آنطور که باید نمایش می‌دادیم. در حال حاضر کارهای زیادی برای انجام دادن داریم. در واقع یک IP استثنایی است و می توان گفت یک IP خوب قابلیت توسعه و انعطاف پذیری را دارد. در گذشته نیز شاهد بودیم که برخی از فیلم‌ها کمتر از انتظارات برای فرنچایز بودند. جنگ ستارگان می‌تواند یکی از آن فرنچایزها باشد و سپس می‌توانید ببینید وقتی تیم خلاق مناسبی را روی یک پروژه قرار می‌دهید چه اتفاقی می‌افتد و چگونه می‌توانند یک فرنچایز را دوباره راه‌اندازی کنند. من فکر می کنم ما در حال حاضر یک تیم خلاق خارق العاده با جاه طلبی زیادی برای توسعه Battlefield داریم.

لازم به ذکر است که آخرین نسخه منتشر شده از سری Battlefield با عنوان میدان جنگ 2042 از برخی جهات، دور از انتظارات EA بود و در کنار پیشرفت‌های متعدد در بازی، این شرکت همچنان با مشکلات خاصی در چند سال گذشته دست و پنجه نرم می‌کند. در واقع حذف بازی Call of Duty از پلی استیشن برای آنها یک حرکت خوب و فرصتی بسیار مناسب و ضروری برای بهبود سری شوتر اول شخص بعد از اشتباهات انجام شده در میدان جنگ 2042 رخ داده تلقی می شود.

منبع: PCgamer