منو سایت

مدیر ایکس باکس می گوید Metaverse فیس بوک یک بازی بی کیفیت است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مدیر ایکس باکس می گوید Metaverse فیس بوک یک بازی بی کیفیت است

متاورس باعث ایجاد هیجان زیادی در بین شرکت های بزرگ شد و حتی سونی برای ساخت متاورس با اپیک گیمز پول زیادی پرداخت کرد. در حال حاضر متا، صاحب فیس بوک، تمام انرژی و بودجه خود را صرف متاورس کرده است و طبق گزارشات، نتایج خوبی دریافت نکرده است. دنیای متا شرکت متا مشکلات مختلفی دارد و بسیاری آن را محیطی متروک و ترسناک توصیف می کنند. فیل اسپنسر، مدیر ایکس باکس، در کنفرانس WSJ Tech Live، Project Metaverse را یک بازی بی کیفیت نامید.

مدیر عامل مایکروسافت گیمینگ در ماه های اخیر موضع مشابهی را در مورد فناوری های جدید از جمله NFT اتخاذ کرده است. او طرفدار سرمایه گذاری در این پرونده نیست و معتقد است که بی دلیل هیاهوی زیادی برای این پرونده به راه افتاده است. او توضیح داد: «اگر به بازی‌های ویدیویی فکر کنم، می‌بینم که مردم سال‌ها در یک فضای سه‌بعدی دور هم جمع می‌شوند و از جهان در برابر حمله بیگانگان دفاع می‌کنند یا قلعه را تصرف می‌کنند. “ساخت یک متاورس مانند ساختن اتاقی است که نمی خواهم زمان زیادی را در آن بگذرانم.”

پالمر لوکی، بنیانگذار Oculus VR در سال 2012، به پروژه‌های اخیر متا بدبین است و پروژه جهان‌های متصل فیس‌بوک را با پروژه خودروسازی زاکربرگ مقایسه می‌کند و می‌گوید که این پروژه نیز پس از صرف هزینه‌های زیاد شکست خواهد خورد. او توضیح داد: «به نظر من محصول خوبی نیست. در هر صورت، آن (فضا) اصلا سرگرم کننده و جذاب نیست. فکر می‌کنم اکثر افراد تیم موافق هستند که این محصول وضعیت خوبی ندارد.»

فیس‌بوک فیل اسپنسر متاورس

فیسبوک متاورس در وضعیت خوبی نیست

مدیرعامل Improbale با اسپنسر موافق است، اما می‌گوید Metaverse فقط روی بازی متمرکز نیست: «بازی‌های ویدیویی در حال حاضر به خوبی کار می‌کنند. آنها سیستم های بسته ارزشمندی هستند. اگر بازی Call of Duty یا World of Warcraft را دوست دارید، می توانید سال ها از آنها لذت ببرید. من فکر می‌کنم متاورس یک ایده کلی است و اینکه می‌توان تجربیات مختلف را به هم متصل کرد و برای شرکت‌های بازی‌سازی مشکل بزرگی نیست.»

فیل اسپنسر در صحبت با وال استریت ژورنال، متاورس را به یک بازی ویدیویی تشبیه کرد و گفت که متاورس در نهایت به شکل یک بازی در خواهد آمد. بر اساس گزارش ها، پروژه متاورس فیس بوک وضعیت خوبی ندارد و کارکنان نیز انتقادات خود را از آن ابراز کرده اند. متا انتظار دارد که درآمد در سال 2023 کاهش یابد، اما انتظار می رود سود عملیاتی آنها در سال بعد از آن افزایش یابد. نطر شما چی هست؟

منبع: PCGAMER