منو سایت

مدیرعامل ایکس باکس از خرید استودیوهای بیشتر خبر داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مدیرعامل ایکس باکس از خرید استودیوهای بیشتر خبر داد

فیل اسپنسرمدیر عامل مایکروسافت گیمینگ در مصاحبه ای جدید می گوید که خرید جعبه ایکس تمام نشده است و آنها همچنان علاقه مند به خرید استودیوها و شرکت های بیشتری هستند. مدیر Xbox در گفتگو با Squawk Asia اشاره کرد که بازار بازی های ویدیویی رقابتی است و بزرگترین شرکت های بازی مانند سونی و تنسنت به خرید و سرمایه گذاری ادامه می دهند و همین روند را طی خواهند کرد.

اسپنسر در مورد خریدهای جدید Xbox می گوید: «این یک بازار بسیار رقابتی است. فکر نمی کنم بتوانیم دکمه اهدا را روی هر چیزی بزنیم. Tencent بزرگترین شرکت بازی سازی در جهان است و آنها همچنان به سرمایه گذاری در توسعه دهندگان محتوا و بازی ادامه می دهند. سونی امروزه تجارت بزرگ تری در دنیای بازی دارد و به سرمایه گذاری خود ادامه می دهد. بازار بسیار رقابتی است و ما می خواهیم یک بازیکن کلیدی باشیم و محتوای عالی را به بازیکنان ارائه کنیم.”

مدیر Xbox اضافه کرد که مایکروسافت باید صنعت بازی را رهبری کند و در رقابت برای خلاقیت و ارائه محتوا پیروز شود. خرید 68.7 میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد یکی از مهم ترین اقدامات اخیر اسپنسر است. پرونده بررسی این قرارداد در انگلیس با مشکل مواجه شد و کمیسیون مسابقات آن کشور تصمیم گرفت شرایط را به دقت بررسی کند. خرید Bethesda نیز گام مهمی برای Xbox بود و به نظر می رسد خرید استودیوهای جدید ادامه خواهد داشت.

فیل اسپنسر، مدیر Xbox

بدون افزایش قیمت در کنسول Xbox

در ادامه گفتگو، فیل اسپنسر به افزایش قیمت کنسول PS5 و احتمال افزایش قیمت Xbox Series X/S واکنش نشان می دهد. او معتقد است که الان زمان مناسبی برای افزایش قیمت نیست و برنامه ای برای این کار ندارند: «به طور قطع می توانم بگویم که امروز هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت کنسول هایمان نداریم. من فکر می کنم افزایش قیمت ها در شرایطی که مشتریان ما بیش از هر زمان دیگری با مشکلات اقتصادی مواجه هستند، کار درستی نیست.»

او با این بیانیه به افزایش قیمت PS5 واکنش نشان داد. مایکروسافت و نینتندو، با وجود شرایط اقتصادی اخیر، دلیلی برای افزایش قیمت نمی بینند. از سوی دیگر، جیم رایان، مدیر بخش سرگرمی های تعاملی سونی، معتقد است که شرایط اقتصادی جهان به شدت بر تجارت سونی تأثیر گذاشته است. بسیاری از کاربران و گیمرهای توییتر از تصمیم اخیر سونی انتقاد کردند و این افزایش قیمت با واکنش مثبتی مواجه نشد. این اولین بار است که قیمت یک کنسول بازی در اواسط یک نسل افزایش یافته است.

منبع: GameSpot