منو سایت

مدل جدید پلی استیشن 5 در سپتامبر سال آینده عرضه خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مدل جدید پلی استیشن 5 در سپتامبر سال آینده عرضه خواهد شد

وبسایت Insider Gaming در جدیدترین گزارش به انتظارات سونی در خصوص میزان خرید پلی استیشن 5 در سال مالی آینده پرداخته است. سونی انتظار دارد سال آینده 30 میلیون کنسول به فروش برسد و فروش آن به بالاترین حد خود برسد. تام هندرسون به بحث در مورد مدل جدید پلی استیشن 5 و اینکه دستگاه جدید در سپتامبر 2023 وارد بازار می شود، ادامه می دهد. مدت زیادی از ساخت آن می گذرد. مدل جدید PS5 ما شایعاتی می شنویم و این گزارش آن شایعات را تایید می کند.

تام هندرسون ادعا می کند که اطلاعاتی را از منابع دریافت کرده است و نامی از آن منابع ارائه نکرده است. به گفته وی، سونی در حال آماده شدن برای فروش 30 میلیون کنسول در سال مالی 2023 است. سال مالی از 1 آوریل 2023 شروع می شود و در 30 مارس 2024 به پایان می رسد. فروش 30 میلیون دستگاه بیشتر از فروش PS4 و حتی Nintendo Switch در یک سال مالی است و تعداد کمی از کنسول های بازی توانسته اند به این رقم در یک سال دست پیدا کنند. سال یک گزارش جدید نشان می دهد که فروش PS5 در ایالات متحده در ماه گذشته 400٪ افزایش یافته است.

علاوه بر این، هندرسون مدعی است که مدل جدید پلی استیشن 5 با دیسک قابل جابجایی در سپتامبر سال آینده عرضه خواهد شد. گزارش‌ها مدلی سبک‌تر و کوچک‌تر با درایو دیسک قابل جابجایی را نشان می‌دهند که می‌تواند به عنوان یک کنسول کاملا آنلاین استفاده شود. هندرسون ادعا می کند که عرضه مدل جدید PS5 می تواند حجم فروش کنسول را در سال آینده افزایش دهد و هدف محقق شود.

مدل جدید پلی استیشن 5 PS5

مدل جدید پلی استیشن 5

سونی انتظار دارد 30.5 میلیون دستگاه بفروشد که از این تعداد 12 میلیون کنسول مدل های فعلی PS5 خواهد بود. البته سونی در دو سال گذشته سعی کرده وزن و سخت افزار کنسول را تغییر دهد. آخرین مدل پلی استیشن 5 وزن کمتری دارد و همچنین خنک کننده آن بهینه شده و به دلیل استفاده از سخت افزار نسل جدید TSMC نسبت به مدل های قبلی کمتر گرم می شود. در حال حاضر نام مدل سال آینده مشخص نیست و نمی توان به این سوال که کدام مدل پلی استیشن 5 بهتر است پاسخ درستی داد.

هندرسون به این نتیجه رسید که تولید مدل جدید در آوریل 2023 آغاز خواهد شد و پس از آن مراحل عرضه در سپتامبر آغاز خواهد شد. تولید مدل های اولیه PS5 قرار است در سال تعطیلات 2023 به پایان برسد و پس از آن تنها مدل جدید به فروش می رسد. سونی همچنین می خواهد با عرضه مدل جدید هزینه های تولید این کنسول را کاهش دهد. در حال حاضر 21.7 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 در سراسر جهان فروخته شده است. البته این آمار مربوط به 30 ژوئن 2022 است.

منبع: GamingBolt