منو سایت

محدودیت حفاری کارت گرافیک RTX 3080 Ti حذف شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
محدودیت حفاری کارت گرافیک RTX 3080 Ti حذف شده است

محدودیت کارت‌های حفاری سری 30 انویدیا توسط گروهی از هکرها دور زده شده است و دارندگان RTX 3080 Ti می‌توانند از آن برای کشف ارزهای دیجیتال استفاده کنند. سیاست انویدیا در کاهش هزینه کارت گرافیک و تحویل آن به گیمرها اجازه استفاده از این مدل را برای ارزهای دیجیتال نمی داد. اما هکرها راهی برای دور زدن محدودیت ها و حذف هشتگ (LHR) پیدا کرده اند.

حذف محدودیت های حفاری خبر خوبی برای افرادی است که می خواهند از کارت گرافیک RTX 3080 برای حفاری استفاده کنند. اما این خبر خوبی برای افرادی نیست که می خواهند مدل های جدیدی برای رایانه های بازی بخرند. حذف محدودیت نرخ هش می تواند بار دیگر قیمت کارت گرافیک را به بالاترین سطح ممکن در ماه های اخیر برساند و چالش های جدیدی را برای بازار سخت افزار ایجاد کند.

مدتی پیش انویدیا درایور کارت گرافیک اشتباهی را منتشر کرد که امکان حفاری با آخرین قدرت را فراهم کرد. این باگ به سرعت توسط مهندسان انویدیا کشف شد و درایور به حالت اولیه خود بازگشت. منجر به افشای کد اصلی شد. NBMiner بعداً موفق شد محدودیت‌های حفاری انویدیا را هک کند و عملکرد کارت‌های گرافیک جدید را تا ۷۰ درصد در حین جستجو افزایش دهد. هیچ کس نتوانسته است از 100 درصد قدرت کارت گرافیک خود برای حفاری استفاده کند.

Nvidia Mining RTX 3080

کارت گرافیک انویدیا هک شد

طبق گفته Videocardz، Nvidia توسط NiceHash راه اندازی شد. تیم هکر تایید کرد که روش جدید به شما اجازه می دهد تا از تمام قدرت کارت گرافیک RTX 3080 Ti استفاده کنید و بازده این روش 100 درصد است. به عبارت دیگر سرعت این قطعه در حین حفاری به 117 مگاهرتز می رسد که نسبت به 85 مگاهرتز قبلی تفاوت چشمگیری را نشان می دهد.

بسیاری از کاربران این ابزار را با سایر کارت های گرافیک سری 30 امتحان کرده اند و نتایج متفاوت است. به عنوان مثال، سرعت حفاری RTX 3060 LHR Zotac تغییر چندانی نکرده است. الگوریتم‌های جدید می‌توانند مانند یک ویروس از طریق وب‌سایت‌های مختلف به رایانه شما حمله کنند و کارت گرافیک شما بدون اطلاع شما مخفیانه کشف شود.

هکرهای Lapsus تهدید کرده اند که پس از هک کردن Nvidia، ابزار محدودیت LHR را منتشر خواهند کرد. در پی انتشار گزارشی مبنی بر دستگیری هکرهای انویدیا؛ این تهدید فراموش شد. رفع محدودیت های ماینینگ کارت گرافیک RTX 3080 بدون شک بر عرضه و تقاضای کارت گرافیک های این مدل تاثیر می گذارد و باید دید قیمت ها چقدر افزایش می یابد.

منبع: PCGAMER