منو سایت

ما قوی تر از همیشه هستیم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
ما قوی تر از همیشه هستیم

در حالی که فرآیند تغییر مالکیت اکتیویژن بلیزارد وارد مراحل نهایی خود می شود، شایعات مختلفی در مورد این احتمال منتشر شده است. فروش شرکت EA مطرح شده است آخرین اخبار بازی از احتمال فروش الکترونیک آرتز به شرکت های مختلف صحبت می کند. اما اندرو ویلسون، مدیر اجرایی، مخالف است و می گوید که این شرکت در بهترین موقعیت است و مشکلی برای ادامه کار به عنوان یک شرکت مستقل ندارد.

به گزارش پارسی گیم، اوایل امسال شایعه ای مبنی بر ادغام EA با Comcast منتشر شد. به نظر می رسد روند مذاکرات در بن بست قرار دارد و این دو شرکت در مورد قیمت پیشنهادی و همچنین ساختار پس از ادغام به نتیجه ای نرسیده اند. اگرچه الکترونیک آرتز علاقه ای به شایعات و صحبت در مورد آنها ندارد. اما مدیرعامل در جلسه مالی اخیر به تعدادی از سوالات در مورد فروش احتمالی EA پاسخ داد. اندرو ویلسون می گوید EA قوی تر از همیشه است و هرگز به عنوان یک شرکت مستقل در موقعیت بهتری نبوده است. او اضافه کرد:

اندرو ویلسونهدف همیشگی ما مراقبت از کارکنان، بازیکنان و سهامدارانمان است. آیا راه دیگری برای انجام کاری که اکنون انجام می دهیم وجود دارد؟ البته باید این سوالات را بپذیرم. اما امروز باید به شما بگویم که ما نسبت به آینده بسیار مطمئن و هیجان زده هستیم.

فروش شرکت EA

آیا EA برای فروش است؟

گزارش مالی EA برای سه ماهه قبل رشد خوبی را نشان می دهد. فروش F1 22 نسبت به سال گذشته بهبود قابل توجهی داشته است و درآمد کل از 1.55 میلیارد دلار به 1.78 میلیارد دلار افزایش یافته است. دلیل افزایش درآمد بازی های سرویس زنده است که 70 درصد از کل سود را به خود اختصاص داده است. بر خلاف رقبایی مانند یوبی سافت، درآمد EA تحت تاثیر کاهش سرعت بازی های بزرگ قرار نگرفته است و با توجه به عرضه بازی های مهم در سه ماهه آینده، انتظار افزایش درآمد وجود دارد. در این مورد، فروش EA گزینه منطقی به نظر نمی رسد.

لازم به ذکر است که بیانیه های اجرایی الکترونیک آرتز توسط هر یک از مدیران اجرا می شود و نوعی سخنرانی از پیش تعیین شده برای جلب نظر سهامداران است. چنین ادعاهایی در مورد شایعات فروش کاملاً رایج است و هیچ مدیری مستقیماً در مورد شایعات فروش صحبت نمی کند. از طرفی نمی توان در مورد اخبار پشت صحنه اظهار نظر کرد و این موضوعات مربوط به جلسات کاری است. در عین حال، شرکت هایی مانند EA مدام در مورد احتمال خرید و در نتیجه دستکاری قیمت سهام خود صحبت می کنند.

سوال بزرگ این است که آیا EA بالاخره فروخته خواهد شد؟ علیرغم صحبت های مدیرعامل، این امکان نیز در صورت ارائه پیشنهاد مناسب وجود دارد. سهامداران به فروش این شرکت رای مثبت خواهند داد.

منبع: IGN