منو سایت

ما جنگ کنسول را شروع کرده ایم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
ما جنگ کنسول را شروع کرده ایم

پیتر مائر، مدیر سابق ایکس باکس در دوران ایکس باکس 360، اخیراً در مورد جنگ کنسول با پلی استیشن صحبت کرده و گفته است که مایکروسافت این رقابت خاص را آغاز کرده است. آقای موور یک کهنه کار صنعت بازی است که بیشتر به خاطر پوشیدن کلاه های مختلف شهرت دارد. او کسی است که Xbox را در دوران 360 طی کرد و مشکلات آن کنسول را برطرف کرد. او در مصاحبه اخیر خود درباره دلایل جنگ کنسول با سونی صحبت کرده است.

مدیر سابق ایکس باکس اخیراً در پادکست Front Office Sports ظاهر شد و در مورد دوران مدیریت خود در FC Liverpool صحبت کرد. در حالی که صنعت بازی از دوران جنگ کنسول ها فاصله گرفته و به بیش از یک دیدگاه رسیده است. رقابت بین طرفداران ایکس باکس و پلی استیشن سال هاست که بسیار زیاد بوده است و به نظر می رسد اعضای ایکس باکس به رقابت بین این دو برند دامن زده اند.

موور در مورد جنگ کنسولی گفت: «ما جنگ کنسولی را تشویق کردیم، نه ایجاد اختلاف. بلکه می خواستیم همدیگر را به چالش بکشیم. منظورم هم سونی و هم مایکروسافت است. اگر مایکروسافت پس از ایکس باکس این مسیر را ادامه نمی داد و پس از حلقه قرمز مرگ (خرابی ایکس باکس 360) ادامه نمی داد، امروز بازی در موقعیت ضعیف تری قرار می گرفت و رقابتی که امروز می بینید وجود نداشت.

جنگ کنسول ها، پلی استیشن، ایکس باکس

رقابت ایکس باکس با پلی استیشن

آقای Mauer پس از استعفا از سمت مدیر عملیات سگا به مایکروسافت پیوست. او کسی است که ایکس باکس را از دوران تلخ ایکس باکس 360 نجات داد و تمام کنسول های خراب را به صورت رایگان تعمیر کرد. بیش از یک میلیارد دلار برای مایکروسافت هزینه داشت. اما این کار مایکروسافت را در رقابت نگه داشت. او همچنین سرویس Xbox Live را ساخت و بازی های مهمی مانند Halo در زمان او منتشر شد.

وی همچنین افزود که اگر مشکل خاموش شدن کنسول ایکس باکس را برطرف نکنند. امروز خبری از این برند نبود. جنگل بین کنسول‌ها در سال‌های اخیر کاهش یافته و صنعت بازی به سمت پلتفرم‌های متقابل و عناوینی که همه پلتفرم‌ها را متحد می‌کنند، روی آورده است. این اتحاد بین گیمرها پلتفرم را نامربوط کرده و کلیت بازی ویدیویی مهم می شود. از طرف دیگر سونی بازی های انحصاری را برای رایانه های شخصی منتشر می کند که اساساً پلتفرم ویندوز مایکروسافت است.

نظر شما در مورد جنگ بین طرفداران ایکس باکس و پلی استیشن چیست؟ آیا این نبرد ادامه دارد؟

منبع: IGN