منو سایت

ما با کالاف دیوتی مانند Minecraft رفتار می کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
ما با کالاف دیوتی مانند Minecraft رفتار می کنیم

طبق آخرین اخبار منتشر شده در مورد این بازی، فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس، اعلام کرد که رویکرد مایکروسافت به سری Call of Duty مشابه Minecraft است و این شرکت امیدوار است این سری را بر روی تمامی پلتفرم ها از جمله Nintendo Switch عرضه کند.

آیا سری Call of Duty چند پلتفرم باقی خواهد ماند یا منحصر به پلتفرم های مایکروسافت خواهد شد؟ این سوالی است که از زمانی که مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را به مبلغ 69 میلیارد دلار خریداری کرد، بارها مطرح شده است. در حال حاضر طبق توافقات قبلی، بازی Duty: Modern Warfare 2 در اختیار کاربران پلی استیشن قرار گرفته است و بازی Warzone 2.0 به زودی بر روی این پلتفرم عرضه خواهد شد. اما وضعیت بازی های آینده سری کالاف دیوتی چندان مشخص نیست.

مایکروسافت به سونی پیشنهاد تمدید قرارداد خود با اکتیویژن بلیزارد را داده است. اما جیم رایان، رئیس پلی استیشن، قرارداد پیشنهادی ردموند را در بسیاری از سطوح ناکافی خواند. مایکروسافت و سونی اکنون در دادگاه های مختلف از رویکرد خود دفاع می کنند. سونی بارها به این موضوع اشاره کرده است که با وجود تکذیب های مایکروسافت، سری Call of Duty در نهایت انحصاری خواهد شد.

فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال به ادعاهای سونی پاسخ داد. بر این اساس مشخص شد که رویکرد مایکروسافت به سری کالاف دیوتی مشابه دیگر اثر معروف آن شرکت یعنی بازی Minecraft خواهد بود.

فیل اسپنسر گفت: «زمانی که ماین کرافت را تصاحب کردیم، فکر می‌کنم بر روی 12 پلتفرم در دسترس بود. اکنون کاربران در 22 پلتفرم می توانند این اثر را تجربه کنند. قصد ما این است که با سری Call of Duty مانند Minecraft رفتار کنیم.”

فیل اسپنسر کالاف دیوتی ماینکرافت

ناشر کلاف وظیفه به موارد مختلفی می پردازد

مدیر ایکس باکس همچنین اظهار داشت که معتقد است بازی Starfield و سری Elder Scrolls جزو انحصاری های سنتی هستند و در راستای انحصاری های نینتندو مانند سری Mario و Zelda حرکت می کنند. اگرچه در دنیای ایده آل فیل اسپنسر، سری Duty می تواند به یکی از آثار برجسته پلتفرم های مایکروسافت تبدیل شود. اما کارمندان و مدیران رده بالا که می خواهند سود را به حداکثر برسانند با چنین رویکردی موافق نیستند. فیل اسپنسر همچنان انتظار دارد که خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت تکمیل شود.

علاوه بر پرونده مالکیت، اکتیویژن بلیزارد درگیر یک سری پرونده های قضایی و سایر اقدامات قانونی است. اخیراً، اداره اشتغال و مسکن منصفانه کالیفرنیا (DFEH) از ناشر مجموعه Call of Duty به اتهام تبعیض جنسیتی و آزار و اذیت گسترده کارکنان شکایت کرد.

نظر شما درباره رویکرد مایکروسافت به Duty Cycle چیست؟ آیا پس از نهایی شدن مالکیت Redmondi بر سری Call of Duty اکتیویژن بلیزارد، این سری چند پلتفرم باقی خواهد ماند یا برای کاربران پلی استیشن در دسترس نخواهد بود؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: Wccftech