منو سایت

مایکروسافت چندین ناشر بازی ژاپنی را خریداری کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مایکروسافت چندین ناشر بازی ژاپنی را خریداری کرد

عمران خان یکی از روزنامه نگاران معروف بازی های ویدیویی از خرید چند بازی از یک ناشر بزرگ ژاپنی توسط مایکروسافت خبر داد. او می گوید فیل اسپنسر در حاشیه سفر خود به ژاپن با چندین شرکت و استودیو مذاکره کرد تا تعداد بازی های سرویس Xbox Game Pass را افزایش دهد. مدتی پیش اسپنسر از خرید استودیوهای بیشتری برای تقویت این سرویس و رقابت با تنسنت و سونی خبر داد.

سال گذشته، مایکروسافت در تلاش بود تا خرید اکتیویژن بلیزارد را نهایی کند و این روند تا سال آینده ادامه دارد. این روند باعث توقف خرید شرکت های جدید نشده است، اما تلاش شده است تا شرکت های جدید این بار در ژاپن خریداری شود. عمران خان، یکی از سردبیران سابق مجله Game Informer، هنگام حضور در پادکست Giant Bombcast، برنامه های جدید Xbox را اعلام کرد.

او می گوید که اسپنسر حداقل با یکی از ناشران بزرگ ژاپنی در حال مذاکره بوده و صحبت هایی در این باره شده است. مایکروسافت به جای پرداخت هزینه برای افزودن بازی ها به Game Pass، سعی دارد ناشر و استودیو را پوشش دهد تا از هزینه های اضافی جلوگیری کند. نتفلیکس نیز از این استراتژی برای تقویت مجموعه فیلم ها و سریال های خود استفاده کرد و بسیاری از استودیوهای فیلم را خریداری کرد.

ایکس باکس ناشر بازی ژاپنی را خرید

خرید ناشر بازی ژاپنی توسط ایکس باکس

جف گراب می گوید که مایکروسافت در حال بررسی خرید استودیوهای بیشتری است و می خواهد تعداد آن استودیوها را در سریع ترین زمان ممکن افزایش دهد. هدف از این کار رقابت با سونی و تنسنت است که به تازگی 30 درصد از سهام فروم سافت ور خالق حلقه الدن را خریداری کرده اند. یکی از انتقاداتی که به کنسول ایکس باکس می شود، نبود بازی های ژاپنی با کیفیت در مقایسه با پلی استیشن است. تلاش زیادی برای رفع این مشکل انجام شده و بازی های مختلف ژاپنی در سرویس Game Pass موجود است.

به گفته جف گراب، خرید ناشر ژاپنی بازی پس از تایید خرید اکتیویژن بلیزارد و انجام مذاکرات لازم توسط مایکروسافت اعلام خواهد شد. عمران خان همچنین می گوید که مذاکرات جدی با حداقل یک ناشر در حال انجام است و برنامه هایی برای خرید شرکت های بیشتری وجود دارد. Embracer اخیرا استودیوهای Western Square Enix را تصاحب کرده است و مایکروسافت نیز می خواهد همین کار را انجام دهد. در حال حاضر، ما نمی دانیم که مدیر ایکس باکس با کدام شرکت صحبت کرده است و نام ناشر آن نیز فاش نشده است.

انتشارات بزرگ ژاپنی در حال کار هستند. از جمله آنها می توان به Square Enix، Sega، Bandai Namco، Atlus و Koei Tecmo اشاره کرد. این احتمال وجود دارد که مایکروسافت با این شرکت ها مذاکره کرده باشد و باید منتظر اخبار بیشتری باشیم. نطر شما چی هست؟

منبع: GameRant