منو سایت

مایکروسافت ممکن است Activision را برای خرید Netflix دنبال کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مایکروسافت ممکن است Activision را برای خرید Netflix دنبال کند

یک تحلیلگر اقتصادی معتقد است که مایکروسافت پس از اتمام خرید اکتیویژن بلیزارد به پلتفرم استریم ویدئوی نتفلیکس خواهد رفت و روند خرید شرکت های جدید به شدت ادامه خواهد داشت. مایکروسافت در چند سال گذشته به شدت در حال خرید استودیوهای بازی برای تقویت ایکس باکس بوده است و ممکن است به بخش بزرگی از عرصه محتوای استریم توجه داشته باشد. این شرکت در حال بررسی جنبه های خرید نتفلیکس است.

لورا مارتین، تحلیلگر ارشد شرکت خصوصی Needham در گفتگو با بخش اقتصاد یاهو! او از یک قرارداد تبلیغاتی جدید خبر داد که به گفته او اولین گام در یک معامله بزرگ بین این دو شرکت بزرگ است. مارتین می‌گوید که همکاری جدید مایکروسافت و نتفلیکس، که باعث می‌شود ردموندی‌ها برای سرویس نتفلیکس تبلیغات ارائه کنند، تنها اولین قدم در همکاری بیشتر بین این دو غول فناوری است. این تحلیلگر بر این باور است که روندی بلندمدت آغاز شده که در نهایت با خرید نتفلیکس به پایان می رسد.

خانم مارتین چندین دلیل برای ادعای خود بیان کرد. اولین نکته این است که انتخاب مایکروسافت به عنوان ارائه دهنده تبلیغات چندان منطقی نیست. زیرا این شرکت تجربه چندانی در بازار تبلیغات ندارد و همین امر می تواند منجر به تغییر برنامه تبلیغاتی فعلی نتفلیکس و اختلال در آن شود. با توجه به اینکه مایکروسافت بهترین گزینه برای آنها نیست و تغییر رویکرد ارائه محصول نیز یک ریسک بزرگ است. بنابراین انتخاب ردموندیس به عنوان شریک تجاری با هدف دیگری صورت گرفت.

خرید نتفلیکس توسط مایکروسافت

مایکروسافت می خواهد نتفلیکس را بخرد؟

نکته دومی که این تحلیلگر اقتصادی به آن اشاره کرد این است که تنها مایکروسافت توانایی تصاحب کامل نتفلیکس را دارد و هیچ شرکت دیگری نمی تواند این کار را انجام دهد. لازم به ذکر است که ارزش سهام نتفلیکس از ابتدای سال 2022 رو به کاهش بوده و با توجه به اینکه مایکروسافت در حال حاضر پول آماده برای خرید دارد و همچنین توانایی توسعه ابزارهای تبلیغاتی لازم برای سرویس نتفلیکس را دارد، ممکن است این امر به بقای آن کمک کند.

طبق گزارش های اخیر، میزان سرمایه ای که مایکروسافت برای خرید استودیوها کنار گذاشته است، حدود 105 میلیارد دلار است و این رقم برای خرید نتفلیکس کافی خواهد بود. ارزش نتفلیکس حدود 100 میلیارد دلار است. به گفته لورا مارتین، نتفلیکس کسی است که می‌خواهد مایکروسافت را مجبور به خرید کند، با هدف در نهایت کسب درآمد و سود بیشتر. سوال بزرگ این است که آیا مایکروسافت علاقه مند به استفاده از این فرصت خواهد بود یا خیر.

بدون شک ردموندی ها آماده پذیرش چنین پیشنهادی هستند. اما آینده پلتفرم استریم محتوای نتفلیکس چندان روشن نیست و ورود به این حوزه می تواند برای مایکروسافت بسیار خطرناک باشد. نطر شما چی هست؟

منبع: GameRant