منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • مایکروسافت قصد ندارد سری Call of Duty را به صورت انحصاری برای Xbox بسازد

مایکروسافت قصد ندارد سری Call of Duty را به صورت انحصاری برای Xbox بسازد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مایکروسافت قصد ندارد سری Call of Duty را به صورت انحصاری برای Xbox بسازد

آینده سری ندای وظیفه پلی استیشن به یک موضوع داغ تبدیل شده است زیرا اداره رقابت و بازار بریتانیا در حال حاضر در حال تحقیق در مورد خرید 68 میلیون دلاری مایکروسافت از Activision Blizzard، خالق سری Call of Duty است. فیل اسپنسر با توجه به نگرانی های سونی در مورد تبدیل شدن Call of Duty به یک انحصاری ایکس باکس قول داده است که چنین قصدی ندارد و تا زمانی که پلی استیشن موجود باشد به انتشار بازی های Call of Duty روی کنسول های سونی ادامه خواهد داد.

مایکروسافت بارها اعلام کرده است که عرضه بازی‌های Call of Duty را برای سال‌های آینده ادامه خواهد داد و همچنین قبلاً قول داده بود که این سری حداقل تا چند سال دیگر پس از قرارداد فعلی سونی با اکتیویژن بلیزارد روی پلی‌استیشن باقی بماند. با این حال، رگولاتورها این سوال را مطرح می‌کنند که اگر Activision Blizzard توسط مایکروسافت خریداری شود، چقدر دوام خواهد آورد.

فیل اسپنسر در پاسخ به این سوال با صراحت کامل گفت:ما Call of Duty را از پلی استیشن حذف نمی‌کنیم، در واقع قصد نداریم، اما قصد داریم تا زمانی که پلی‌استیشن برای راه‌اندازی وجود داشته باشد، به ارائه بازی‌های Call of Duty روی کنسول‌های سونی ادامه دهیم. ما دقیقاً همان کاری را که با Minecraft انجام دادیم پس از مالکیت آن انجام خواهیم داد، بنابراین همیشه آن را در دسترس بازیکنان در مناطق و مکان‌های مختلف در سراسر جهان قرار داده‌ایم.”

سری Call of Duty، Xbox Call of Duty

سری کالاف دیوتی انحصاری ایکس باکس نخواهد بود

یکی دیگر از موضوعاتی که باعث نگرانی مقامات و نهادهای نظارتی در صنعت بازی های ویدیویی می شود، مزیت رقابتی مایکروسافت در پوشش سری بازی های Call of Duty در سرویس اشتراک Xbox Game Pass است. با انجام این کار، مایکروسافت می تواند به انتشار Call of Duty در پلی استیشن با قیمت مورد نظر ادامه دهد، اما آن را به صورت رایگان به دارندگان ایکس باکس که مشترک Game Pass هستند، ارائه دهد.

در همین راستا، اسپنسر بدون اشاره به Call of Duty ادامه داد: «در رابطه با Xbox، بزرگترین چیزی که بازیکنانی که روی کنسول ما سرمایه‌گذاری کرده‌اند، بازی‌های فوق‌العاده‌ای است که با Game Pass ارائه می‌شوند. در واقع، ما نمی‌خواهیم جامعه گیمرها را از سایر پلتفرم‌ها جدا کنیم، اما من می‌خواهم پلتفرم ما بستر مناسبی برای تجربه‌های بازی باشد.”

لازم به ذکر است که سونی بیان می کند کنترل بیش از حد بازی های Activision مانند Call of Duty توسط مایکروسافت عواقب منفی بزرگی در پی خواهد داشت. مایکروسافت در واکنش به اظهارات سونی گفت: با توجه به جایگاه آتی کنسول ها در بازار، حذف Call of Duty از پلی استیشن برای مایکروسافت منطقی نیست.

در واقع این آخرین وعده اسپنسر خواهد بود و او معتقد است که در نهایت بر سر معاملات خود به توافق خواهند رسید. در همین حال، این معامله پیش از تصمیم نهایی توسط سازمان رقابت و بازار بریتانیا در بهار 2023 تحت بررسی شدید قرار دارد.

ممنوع: Eurogamer