منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • مایکروسافت قانونگذاران بریتانیایی را به حمایت از سونی متهم کرد

مایکروسافت قانونگذاران بریتانیایی را به حمایت از سونی متهم کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مایکروسافت قانونگذاران بریتانیایی را به حمایت از سونی متهم کرد

نبرد بین سونی و مایکروسافت برای تکمیل معامله خرید اکتیویژن بلیزارد همچنان ادامه دارد. هفته گذشته، کمیسیون رقابت و بازار بریتانیا نگرانی‌های خود را در مورد معامله خرید مالک Call of Duty مطرح کرد و پرونده مایکروسافت را وارد مرحله دوم بررسی کرد. رگولاتورهای انگلیسی بر این باورند که تصاحب خالق بازی Call of Duty آسیب زیادی به پلی استیشن وارد می کند. در پاسخ، مایکروسافت اعضای آن کمیته را به پذیرش ادعاهای سونی و حمایت از آنها متهم کرد.

در پاسخ به اعلامیه گروه CMA بریتانیا، مایکروسافت نوشت که آنها رویکرد سونی را در برابر بررسی دقیق پذیرفته اند و “تئوری های غیرمستند برای توجیه ادعاهای آنها کافی نیست.” مایکروسافت به انتقاد از این کمیته ادامه داد و نوشت که سونی پس از خرید اکتیویژن بلیزارد همچنان نیروی اصلی بازار است و سونی به دنبال افزایش رقابت نیست. مایکروسافت همچنان استدلال می کند که سونی توانایی رقابت و سازگاری با شرایط جدید را دارد.

ایکس باکس در ادامه به بحث درباره تصمیمات اخیر سونی مانند افزایش قیمت پلی استیشن 5 می پردازد و این اقدام را نتیجه قدرت آنها در بازار می داند و اینکه از دست دادن بازار و مشتریان هراسی ندارند و از توان خود در این زمینه استفاده می کنند. علاوه بر این، ردموند به خرید چندین استودیو از جمله Bungie توسط سونی اشاره کرد و اینکه در سال 2021 بیش از 280 بازی انحصاری بر روی پلتفرم پلی استیشن عرضه خواهد شد که پنج برابر بیشتر از پلتفرم ایکس باکس است.

ایکس باکس اکتیویژن

خرید اکتیویژن و اهمیت پرونده وظیفه

ردموندی ها می گویند سونی در مورد اهمیت چرخه وظیفه اغراق می کند و توانایی واقعی خود را برای رقابت دست کم می گیرد. پاسخ مایکروسافت همچنین به ضعف های این شرکت در بازار بازی و بازی های ویدیویی اشاره کرد و اینکه سونی قدرت رقابتی زیادی دارد. مدیران ایکس باکس بر این باورند که عرضه انحصاری Call of Duty در نهایت منجر به نابودی این برند خواهد شد و ایکس باکس و همچنین انتشار بازی های Activision Blizzard در سرویس Game Pass تنها به بازیکنان حق انتخاب بیشتری می دهد.

سونی در پاسخ می گوید که حتی انحصاری نبودن بازی Call of Duty باعث می شود بازیکنان از پلتفرم پلی استیشن به ایکس باکس مهاجرت کنند و این امر رقابت را مخدوش می کند. مایکروسافت در پاسخ گفت که اگر بازیکنی تصمیم به ترک پلی استیشن بگیرد، دلیلش این است که انتخاب های بیشتری ارائه دهد. ایکس باکس معتقد است که به بازیکنان گزینه های بیشتری برای خرید بازی می دهد و سونی قادر به ارائه چنین آزادی ای نیست.

مرحله دوم بررسی قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد آغاز شده است و مایکروسافت با ورود پرونده به این مرحله کاملا مخالف است. از سوی دیگر، اتحادیه اروپا نیز روند بررسی این پرونده را آغاز کرده است و جیم رایان، مدیر سرگرمی های تعاملی سونی، ماه گذشته به بروکسل، مقر دائمی اتحادیه اروپا سفر کرد و به دنبال جلوگیری از نهایی شدن این پرونده بود. قرارداد.

منبع: VGC