منو سایت

مایکروسافت در حال کار بر روی تراشه بهبود یافته سری Xbox X است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مایکروسافت در حال کار بر روی تراشه بهبود یافته سری Xbox X است

طبق آخرین اخبار منتشر شده در مورد این بازی، یکی از خبرنگاران بازی های ویدیویی اعلام کرد که مایکروسافت قصد دارد تراشه ای بهبود یافته از سری ایکس باکس ایکس را عرضه کند.هنوز مشخص نیست که وی پس از خروج از کنسول ایکس باکس سری ایکس چه خواهد کرد.

براد سامز، گزارشگر صنعت بازی های ویدیویی، در ویدیوی جدیدی در کانال یوتیوب Pure Xbox خود فاش کرد که از برنامه های مایکروسافت برای عرضه کنسول Xbox Series X با تراشه جدید آگاه است. او گفت: «من معتقدم که این درست است. من می دانم که مایکروسافت در حال کار بر روی نسخه بهبود یافته تراشه است. آیا شاهد بهبود عملکرد خواهیم بود؟ آیا شاهد تغییری خواهیم بود؟ من اینطور فکر نمی کنم. اما مایکروسافت همیشه روی تراشه های بهتر و کارآمدتر کار می کند. زیرا باعث کاهش هزینه های تولید می شود».

تغییر و استفاده از تراشه های بهبود یافته در طول عمر کنسول رایج است. در حال حاضر مشخص نیست که او پس از خروج از Xbox Series X چه خواهد کرد.

مایکروسافت قبلاً در نسل هشتم چنین رویکردی را در پیش گرفته بود. در سال 2017، این شرکت نسخه میان نسلی و قدرتمندتر ایکس باکس وان به نام ایکس باکس وان ایکس را منتشر کرد. بنابراین، اگر مایکروسافت قصد دارد در نسل نهم همین کار را انجام دهد، منطقی است که در حال حاضر فرآیند ساخت یک تراشه بهبودیافته را طی کند.

کنسول ایکس باکس وان ایکس ایکس باکس وان ایکس.

ایکس باکس وان ایکس نسخه قدرتمندتر و میان نسلی ایکس باکس وان است

اگرچه مشکلاتی در رابطه با کنسول های نسل نهم پلی استیشن و ایکس باکس وجود دارد، اما به نظر نمی رسد که مایکروسافت برای گسترش موجودی کنسول های خود مشکلی نداشته باشد. Xbox X Series اکنون به طور منظم در فروشگاه رسمی مایکروسافت در دسترس است. حتی می توانید کنسول خود را با یک Xbox نسل جدید جایگزین کنید.

فروش ماهانه Xbox X Series و Xbox S Series در اروپا برای اولین بار بالاتر از PlayStation 5 بود. داده های وب سایت GamesIndustry نشان می دهد که بازیکنان اروپایی با پلتفرم ایکس باکس وضعیت بهتری دارند و کنسول های بیشتری نسبت به نسل نهم ایکس باکس خریداری کرده اند.

داده های وب سایت GamesIndustry 10 کشور در قاره اروپا را به استثنای کشورهایی مانند بریتانیا و آلمان پوشش می دهد. با این حال، VGC Media گزارش داد که کنسول Xbox Series X و Xbox Series S در ماه فوریه در بریتانیا بیشتر از کنسول PS5 فروخته است.

نظر شما در مورد عرضه کنسول Xbox Series X با چیپ بهبودیافته چیست؟ آیا از این موضوع استقبال می کنید یا مخالف معرفی نسخه بین نسلی هستید؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: Video Games Chronicle