منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • مایکروسافت به دلیل فرهنگ کاری سمی، روابط خود را با سازنده Ori قطع کرده است

مایکروسافت به دلیل فرهنگ کاری سمی، روابط خود را با سازنده Ori قطع کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مایکروسافت به دلیل فرهنگ کاری سمی، روابط خود را با سازنده Ori قطع کرده است

گزارشی جدید از شرایط نامناسب کاری استودیوی بازی سازی Ori خبر می دهد. طبق گزارش‌ها، استودیو مون مکان مناسبی برای کار نیست و بنیانگذاران استودیو توماس مالر و گنادی کورول محیطی سمی برای کارمندان ایجاد کرده‌اند. این گزارش ها باعث شد تا مایکروسافت از همکاری با استودیو امتناع کند و بودجه بازی بعدی را کاهش دهد.

به گزارش پارسی گیم و به نقل از VentureBeat، بنیانگذاران این استودیو در یک چت روم عمومی که برای همه کارمندان تشکیل دادند؛ سخنان ناپسندی زدند. به عنوان مثال، آنها در مورد “کشتن یهودیان” شوخی می کردند و همچنین در حین انجام وظیفه از کارمندان انتقادهای غیرضروری و تند داشتند. فرهنگ تنبیه و انتقاد از استودیو باعث ناراحتی بسیاری از توسعه دهندگان شد.

مایکروسافت را با Ori خاتمه می دهد

شرایط کاری ایجاد شده برای توسعه دهندگان Ori و حجم کار اضافی و زیاده خواهی و رفتار مدیران استودیو در نهایت منجر به مشکلات روانی و فرسودگی شغلی شد. اتهامات وارده به استودیو مون در آخرین قسمت پادکست جف گراب مطرح شده است. گراب گفت که منابع موثق گفته اند که مایکروسافت روابط خود را با بازی ساز Ori قطع کرده و ردموندی ها تصمیم گرفته اند بازی بعدی این استودیو را منتشر نکنند. Ori and the Will of the Wisps جدیدترین بازی Moon Studio است که توسط مایکروسافت منتشر شده است.

مایکروسافت را با Ori خاتمه می دهد

جف گراب ناشر جدید استودیو را فاش کرد: “مایکروسافت کاملاً از وضعیت و شکل استودیو آگاه است و دلیل مهمی وجود دارد که چرا Private Division ناشر بازی بعدی آنها است نه مایکروسافت.” بازی جدید Ori به عنوان یک افکت اکشن سه بعدی اکشن معرفی شده است که از نظر فضا و لحن تیره تر از بازی قبلی است. بخش خصوصی نیز مسئولیت راه اندازی بازی را بر عهده دارد و مایکروسافت معتقد است که همکاری با این گروه نتایج جالبی به همراه نخواهد داشت.

گراب اضافه کرد که مایکروسافت مدت‌هاست که از وضعیت اسفناک Moon Studios آگاه بوده و واضح است که تنها یک سری پیام‌های توهین‌آمیز در سرور Discord Studio دلیلی برای پایان کار نیست، بلکه دلایل جدی‌تری دارد. مایکروسافت روابط خود را با توسعه دهنده Ori قطع کرده و بودجه توسعه بازی آنها را کاهش داده است و همکاری با Private Division بر همه کارمندان و نتیجه نهایی بازی تأثیر می گذارد.

فیل اسپنسر، کارگردان ایکس باکس، در مراسم اهدای جوایز دایس در مورد مسئولیت سنگین تغییر فرهنگ استودیوها صحبت کرد و اینکه کار با چنین استودیویی با گفته های او در تضاد است. نظر شما در مورد پایان دادن به همکاری مایکروسافت با بازی‌ساز Ori چیست؟

منبع: TheGamer