منو سایت

لیست بازی هایی که از فناوری FSR 2.0 پشتیبانی می کنند اعلام شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
لیست بازی هایی که از فناوری FSR 2.0 پشتیبانی می کنند اعلام شد

به مناسبت عرضه کارت‌های گرافیک جدید RX 6650 XT و RX 6950 XT، AMD تصمیم گرفت نسخه دوم این فناوری را برای وضوح فوق العاده به نام FSR 2.0 آن را گرفتند. این فناوری برای افزایش تعداد فریم ها بدون از دست دادن کیفیت گرافیکی طراحی شده است و از طریق الگوریتم خاصی وضوح تصاویر را افزایش می دهد. لیست بازی هایی که از نسخه دوم فناوری FSR پشتیبانی می کنند اعلام شد و Deathloop اولین بازی پشتیبانی کننده از این فناوری است.

طبق آخرین اخبار سخت افزاری، Deathloop در رویداد رونمایی از فناوری AMD FSR 2.0 حضور چشمگیری داشت و جای تعجب نیست که در صدر این لیست قرار بگیرد. بازی های دیگری از جمله Microsoft Flight Simulator، Forspoken و Farming Simulator 22 معرفی شده اند و به زودی آپدیت های جدیدی برای پشتیبانی از Super Resolution 2 دریافت خواهند کرد.

بازی‌های بیشتری در آینده از فناوری FSR 2.0 پشتیبانی خواهند کرد. نسخه اول این فناوری در حال حاضر توسط بازی های بزرگی مانند God of War و Cyberpunk 2077 پشتیبانی می شود. اما نسخه اول کیفیت گرافیکی لازم را ارائه نمی دهد. نسل جدید فناوری AMD Super Resolution خروجی نهایی را با بهینه سازی الگوریتم های تشخیص تصویر بهبود می بخشد و این روند سریعتر انجام می شود. انتظار می رود به زودی بازی های بیشتری از این ویژگی پشتیبانی کنند.

فناوری AMD FSR 2.0

تغییرات در فناوری FSR 2.0

فناوری FSR 2.0 به زودی بر روی کنسول های سری Xbox در دسترس خواهد بود. با استفاده از این فناوری، کیت توسعه دهنده Xbox ارتقای گرافیکی بازی ها را آسان تر می کند. سونی برنامه ای برای پشتیبانی از این فناوری گرافیکی اعلام نکرده است و مشخص نیست که آیا پلی استیشن 5 این ویژگی را دریافت خواهد کرد یا خیر. با توجه به معماری RDNA2 هر دو کنسول، بدون شک AMD این فناوری را در اختیار توسعه دهندگان سونی نیز قرار خواهد داد.

نسخه دوم فناوری وضوح فوق العاده نسبت به نسخه اول تغییرات چشمگیری دارد. شاید بزرگترین تغییر افزایش لحظه ای وضوح باشد. نسل اول این فناوری هر بار یک فریم را پردازش می کند. اما یک تکنیک جدید به الگوریتم اجازه داد تا فوراً چندین فریم را بررسی کند و در نهایت تصاویر را با وضوح بیشتر و کیفیت بالاتر نمایش دهد. این فناوری تفاوت زیادی با DLSS انویدیا دارد و به سخت افزار خاصی برای یادگیری ماشین نیاز ندارد، بنابراین می توان از آن بر روی انواع سخت افزار از جمله کارت گرافیک های قدیمی استفاده کرد. نکته مهم این است که فناوری AMD منبع باز است.

 • آستریگوس
 • دلیزیوم
 • EVE آنلاین
 • Farming Simulator 22
 • صحبت کرد
 • زمینی
 • شبیه ساز پرواز مایکروسافت
 • نی شوی هان
 • یک بازسازی کامل جهانی
 • بازسازی شمشیر
 • ناشناخته 9: بیداری

فناوری FSR 2.0 AMD با معرفی نسل جدید کارت های گرافیک AMD بهتر عمل می کند و نمایش تصاویر 4K را بهبود می بخشد. همانطور که در ابتدا گفتیم، Deathloop اولین بازی است که این فناوری را دریافت می کند و سپس توسط EVE Online Games و Microsoft Flight Simulator پشتیبانی می شود.

منبع: PCGAMER