منو سایت

قیمت و مشخصات طرح خانواده و دوستان Xbox Game Pass اعلام شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
قیمت و مشخصات طرح خانواده و دوستان Xbox Game Pass اعلام شد

پس از مدت ها بالاخره مایکروسافت طرح خانواده و دوستان Xbox Game Pass را با قیمت های جدید معرفی کرد. اشتراک خانوادگی Xbox Game Pass این امکان را فراهم می کند که این سرویس بین چند نفر به اشتراک گذاشته شود و این افراد می توانند هزینه کمتری برای آن پرداخت کنند. آزمایشی این سرویس در ایرلند و کلمبیا با قیمت ماهانه 22 پوند آغاز شده است و حداکثر چهار نفر می توانند در طرح جدید شرکت کنند.

اعضای طرح خانوادگی Xbox Game Pass از تمام مزایای سرویس Ultimate، از جمله پخش جریانی ابری و کاتالوگ کامل بازی‌ها، بهره می‌برند. قیمت دقیق در ایالات متحده اعلام نشده است، اما هزینه اشتراک ماهانه ده دلار بیشتر از حد معمول است. قیمت اشتراک ماهانه سرویس Ultimate در حال حاضر 15 دلار است و در نتیجه سرویس جدید با قیمت 25 دلار در ماه در دسترس خواهد بود. کاربران می توانند با خرید اشتراک آن را بین چهار نفر به اشتراک بگذارند و بازی از این طریق برایشان مقرون به صرفه تر خواهد بود.

ایکس باکس به همراه قیمت اشتراک خانوادگی Xbox Game Pass، اطلاعاتی از نحوه عملکرد این سرویس نیز منتشر کرد. کاربران در یک زمان فقط می توانند عضو یک گروه باشند و امکان عضویت یک کاربر در چندین گروه وجود ندارد. همچنین اعضای گروه نمی توانند تغییر کنند و هر بار نمی توانند وارد گروه شوند و از آن خارج شوند. کاربران فقط دو بار در سال مجاز به پیوستن به یک گروه هستند، و اگر می خواهید بلافاصله پس از اتمام اشتراک ماهانه خود به گروه دیگری بروید، بهتر است دوباره فکر کنید.

اشتراک خانوادگی Xbox Game Pass

اشتراک خانوادگی Xbox Game Pass

افرادی که اشتراک Xbox Game Pass خود را تمام نکرده اند، می توانند روزهای باقی مانده خود را تبدیل کنند. برای مثال، 30 روز اشتراک سرویس Ultimate برابر است با 18 روز اشتراک سرویس Family & Friends. علاوه بر این، اشتراک معمولی Gamepass برابر با دوازده روز اشتراک در سرویس خانواده است. این سرویس در حال حاضر در آمریکا، انگلیس و اروپا موجود نیست و مرحله آزمایشی آن آغاز شده است. انتظار می رود این سرویس جدید به زودی در مناطق بیشتری فعال شود.

اشتراک خانوادگی Xbox Game Pass مانند طرح خانوادگی اپل عمل می کند و کاربران می توانند با پرداخت هزینه کمتر از مزایای خدمات مایکروسافت بهره مند شوند. اگرچه هزینه ماهانه این سرویس بالاتر از حد معمول است. اما قیمت بین چهار نفر تقسیم می شود و در نتیجه افراد می توانند مبلغ کمتری را پرداخت کنند. هدف این است که اعضای خانواده و دوستان بتوانند با هم بازی کنند و نیازی به خرید اشتراک جداگانه نداشته باشند. نظر شما در مورد طرح Game Pass Family & Friends چیست؟

منبع: IGN