منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد ممکن است ماه آینده نهایی شود

قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد ممکن است ماه آینده نهایی شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد ممکن است ماه آینده نهایی شود

خرید اکتیویژن بلیزارد می تواند چند ماه پس از اعلام کامل شود و این معامله مراحل قانونی را طی می کند. در ابتدای سال 2022، مایکروسافت از خرید اکتیویژن بلیزارد به مبلغ هنگفت هفتاد میلیارد دلار خبر داد و به زودی سری بازی های Call of Duty در اختیار ایکس باکس قرار خواهد گرفت. طبق آخرین اخبار بازی، قرارداد این دو شرکت ممکن است زودتر نهایی شود.

به گزارش پارسی گیم، با نهایی شدن نظرات سهامداران عمده و پیشروی روند تملک تا مرحله تایید قانونی، احتمال عرضه بازی های بلیزارد و اکتیویژن حتی در ماه آینده نیز وجود دارد. این حکم به کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده موسوم به FTC مربوط می شود که ماموریت اصلی آن حمایت از حقوق مصرف کننده و اجرای قانون رقابت و جلوگیری از اقدامات تجاری مضر است که ممکن است بازار را مخدوش کند.

مایکروسافت منتظر تایید FTC برای نهایی کردن خرید Activision Blizzard است. پس از تایید، مایکروسافت مبلغ مشخص شده در قرارداد را برای هر سهم پرداخت می کند و سپس فرآیند تغییر مالکیت نهایی می شود. پس از آن، فرنچایزهایی مانند Diablo، World of Warcraft، Call of Duty و دیگر عناوین بزرگ متعلق به Xbox هستند. اگر کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده هیچ مدرک یا اطلاعات اضافی را از مایکروسافت درخواست نکند. قرارداد به صورت خودکار نهایی می شود.

مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را خرید

دعوای اکتیویژن بلیزارد

طبق پیش بینی مایکروسافت، این دعوا در تابستان 2023 نهایی می شود. اما تصمیمات دولت آمریکا می تواند این روند را زودتر از موعد پایان دهد. البته دولت انگلیس هم در مورد انعقاد قرارداد اظهار نظر کرده و پرونده آنها در انگلیس قابل بررسی است. در حال حاضر مشخص نیست که ایکس باکس چه برنامه ای برای آینده این استودیو دارد. لازم به ذکر است که کلاف دیوتی انحصاری نمی شود. اما فیل اسپنسر اعلام کرده است که برخی از بازی ها انحصاری خواهند بود. مشکل بزرگ اضافه کردن بازی ها به Game Pass است که طرفداران مایکروسافت منتظر آن بودند.

تا زمانی که Xbox مالکیت کامل Activision Blizzard را به دست آورد. هیچ کنترلی روی آینده استودیوها و بازی ها وجود نخواهد داشت. سناریوی پیچیده تری نیز وجود دارد و آن این است که کمیسیون تجارت فدرال روند تصاحب را رد می کند که طبق گزارشات احتمال کمی است و مدیر عامل مایکروسافت معتقد است که روند قانونی به آرامی پیش خواهد رفت. مشکل اصلی سطح رقابت است و مایکروسافت می گوید که حتی با خرید اکتیویژن بلیزارد، آنها همچنان سومین شرکت بزرگ بازی هستند.

اگر FTC اسناد اضافی را درخواست کند؛ سپس روند رسیدگی به پرونده زمان بیشتری می برد. نطر شما چی هست؟

منبع: GameRant