منو سایت

فریمور 4.03 کنسول پلی استیشن 5 هک شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
فریمور 4.03 کنسول پلی استیشن 5 هک شد

گروهی از هکرها موفق به یافتن حفره هایی در فریمور 4.03 کنسول پلی استیشن 5 شدند و در نهایت موفق شدند نرم افزار رسمی سونی را جیلبریک یا هک کنند. هک پلی استیشن 5 به لطف حفره های موجود در فریمور امکان پذیر شده است و طبق گزارش ها تنها نسخه 4.03 نرم افزار این کنسول قابل هک است. این گروه اطلاعات کاملی در مورد نحوه هک PS5 منتشر نکرده است و به نظر می رسد که هک کنسول در حال حاضر پایدار نیست و تنها در 30 درصد مواقع می تواند سیستم امنیتی سونی را دور بزند.

تام هندرسون در گزارشی جدید هک پلی استیشن 5 را تایید کرد و گفت که منابع نزدیک به سونی از جیلبریک PS5 مطلع هستند و آن را عملی غیرقانونی می نامند. هکرها فایل های جیلبریک را به صورت عمومی منتشر کردند، اما نوشتند که آنها فقط برای نسخه 4.03 کار می کنند. آنها می گویند که امکان جیلبریک نسخه های قبلی وجود ندارد، اما به روز رسانی های این فریمور حفره امنیتی پیدا شده را برطرف کرده و نسخه های جدید را نمی توان هک کرد.

برای افرادی که با اصطلاح جیلبریک آشنایی ندارند باید گفت که این عمل امکان استفاده کامل و غیرقانونی از نرم افزار دستگاه را می دهد. در واقع با هک کنسول می توانید به کدهای اصلی دسترسی پیدا کنید و همچنین قسمت هایی از نرم افزار که برای کاربران ممنوع است را فعال کنید. با هک کردن یک کنسول می توانید تمام بازی های پولی را بدون پرداخت هزینه اجرا کنید. این عمل غیرقانونی به کاربر اجازه می دهد تا به بسیاری از بازی ها و ویژگی های مخفی کنسول دسترسی داشته باشد.

هک کنسول پلی استیشن 5

هک پلی استیشن 5

Firmware Jailbreak 4.03 به هکرها امکان دسترسی به کدهای اصلی و منبع کنسول را می دهد، اما کدها را نمی توان اجرا کرد و فقط ویرایش کرد. این باعث می شود هک پلی استیشن 5 ناقص باشد و بازی قابل اجرا فقط با یک ابزار خاص قابل نصب باشد. هکرها ادعا می کنند که جیلبریک کردن PS5 ناپایدار است و اگر کسی سعی کند آن را انجام دهد، شانس موفقیت کمی دارد. در واقع این روش هک تنها در 30 درصد مواقع پاسخگو است. مشخص نیست که آیا این روش در آینده ارتقا خواهد یافت یا خیر.

دسترسی روت پلی استیشن 5 یک هشدار جدی برای سونی است. هک پلی استیشن 4 در اکثر فریمورها امکان پذیر است و سونی می خواست برای جلوگیری از چنین روزی یک فریمور از ابتدا ایجاد کند. به نظر می رسد بالاخره چنین روزی فرا رسیده و نرم افزار جدید نیز هک شده است. فریمور فعلی PS5 که تفاوت زیادی با نسخه 4.03 دارد، در سپتامبر سال جاری منتشر شد و به نظر می رسد که حفره امنیتی اصلاح شده است.

سونی هنوز واکنش جدی به اخبار هک پلی استیشن 5 نشان نداده است و این احتمال وجود دارد که حفره ها در آپدیت های اخیر برطرف شده باشد. در پایان به شما هشدار می دهیم که هرگونه هک کنسول بازی غیرقانونی است و ممکن است کنسول شما را برای همیشه شکسته و مسدود کند.

منبع: DualShockers