منو سایت

فروش GTA V به 165 میلیون نسخه رسید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
فروش GTA V به 165 میلیون نسخه رسید

صورت مالی جدید Take-Two مقدار دقیق فروش بازی GTA V مشخص شده. تا 31 مارس 2022، بیش از 165 میلیون نسخه از GTA 5 فروخته شده است که این رقم حدود پنج میلیون بیشتر از ماه فوریه و سه ماه قبل است. انتشار ریمستر GTA 5 برای کنسول های جدید باعث افزایش فروش بازی شده است.

به گزارش پارسی گیم، مجموع فروش سری بازی‌های Grand Theft Auto‌ به 375 میلیون نسخه رسید. Tikoto فروش GTA V را برای پلی استیشن 5 و سری ایکس باکس اعلام نکرده است. فروش ریمستر سه گانه GTA برای نینتندو سوییچ هنوز اعلام نشده است و به نظر می رسد این رقم کمتر از انتظارات اولیه Tikoto باشد. GTA V پرفروش ترین محصول سرگرمی تاریخ است.

Rockstar علاوه بر نسخه جدید GTA 5، سرویس اشتراکی GTA Online + را نیز معرفی کرد. این سرویس اقلام و پول رایگان را در اختیار بازیکنان قرار می دهد. او به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. تعداد اعضای این سرویس در صورت مالی جدید تیکوتو اعلام نشده است. این گزارش همچنین تاخیر در نسخه موبایلی GTA Trilogy را تایید کرد و می دانیم که تا پایان سال امکان عرضه بازی وجود ندارد.

فروش GTA V

فروش GTA V

Red Dead Redemption 2 یکی دیگر از بازی های Rockstar است که به فروش رسیده است. بر اساس این گزارش، فروش Red Dead Redemption 2 به 44 میلیون نسخه رسید. این رقم در بهمن ماه حدود 43 میلیون نسخه اعلام شد و تفاوت چندانی مشاهده نمی کنیم. مجموع فروش Red Dead Redemption به 67 میلیون نسخه رسیده است و در نتیجه Red Dead Redemption 1 تاکنون 23 میلیون نسخه فروخته است.

هر دو بازی GTA V و Red Dead 2 از خریدهای درون بازی کسب درآمد می کنند و در نتیجه برنده شدن این دو بازی خارج از اعداد اعلام شده است. مدیر عامل Ticketo درصد مشخصی از خرید آیتم های درون بازی و سهام در سود نهایی را دریافت می کند. به طور کلی، Take-Two Interactive در سه ماهه آخر سال مالی 930 میلیون دلار درآمد کسب کرد که نسبت به سال قبل 11 درصد افزایش داشت.

درآمد خرید درون بازی نیز تنها 1 درصد بهبود داشته است و 64 درصد از کل درآمد مربوط به خرید آیتم ها بوده است. سود نهایی این شرکت 110 میلیون دلار در یک بازه زمانی است که نسبت به سال گذشته کمتر است. سود نهایی Ticketo برای مدت مشابه سال گذشته 218.8 میلیون دلار بود.

منبع: GameSpot