منو سایت

فروش کنسول پلی استیشن 5 به 20 میلیون دستگاه رسید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
فروش کنسول پلی استیشن 5 به 20 میلیون دستگاه رسید

سونی رسما می فروشد کنسول پلی استیشن 5 20 میلیون دستگاه اعلام شد. در مصاحبه ای با GI.biz، این شرکت اعتراف کرد که تولید PS5 را برای مطابقت با عرضه و تقاضا به شدت افزایش داده است. سونی تنها در 18 ماه 20 میلیون کنسول فروخته است که برای آنها رکورد بزرگی است.

به گزارش پارسی گیم، تقاضا برای کنسول های جدید سری پلی استیشن 5 و ایکس باکس ایکس مشابه است و از ابتدای همه گیری تاج و تخت و کمبود تراشه و قطعات کامپیوتری، تمامی موجودی فروشگاه ها در همان دقایق اولیه به فروش رسیده است. مشکلات فعلی باعث شده است که فروش PS5 کمتر از انتظارات اولیه باشد. اما سونی برای استفاده از فرصت و پاسخگویی به تقاضای موجود، تولید را به طرز چشمگیری افزایش داده است.

ورونیکا راجرز، مدیر تجارت جهانی سونی برای فروش و سرگرمی های تعاملی، گفت: “ما هیجان زده هستیم که بگوییم سونی بیش از 20 میلیون پلی استیشن 5 در سراسر جهان فروخته است.” از زمان عرضه PS5، تیم خستگی ناپذیر ما سخت تلاش کرده است تا کنسول نسل بعدی را عرضه کند و ما می خواهیم از این فرصت استفاده کرده و از طرفداران خود و حمایت آنها تشکر کنیم.”

پلی استیشن 5 PS5 برای فروش

فروش PS5

او در ادامه در مورد علاقه طرفداران به برند پلی استیشن صحبت کرد و اینکه حمایت آنها به سونی اجازه می دهد آینده صنعت سخت افزار بازی را تغییر دهد و همچنین بهترین مکان بازی را ایجاد کند. فروش پلی استیشن 5 در ماه گذشته حدود 19.3 میلیون دستگاه اعلام شد که نسبت به ماه گذشته حدود 700 هزار واحد افزایش داشته است.

سونی انتظار دارد فروش PS5 در سال مالی جاری 56 درصد افزایش یابد و بتواند عرضه و تقاضا را مطابقت دهد. البته سونی معتقد است که امسال نیز نمی تواند چنین کاری انجام دهد و تقاضا برای این کنسول بازی بسیار زیاد است. سونی قصد داشت در سال اول 14.8 میلیون کنسول بفروشد که به دلیل مشکلات به 11.5 میلیون دستگاه رسید. از سوی دیگر، مایکروسافت با مشکلات تولید دست و پنجه نرم می کند و از نزدیک سونی را دنبال می کند.

پلی استیشن 5 از زمان عرضه به عنوان یک کالای کمیاب باقی مانده است و به آرامی در سراسر جهان خریداری می شود. به گفته مدیر اجرایی اینتل، کمبود تراشه تا سال آینده ادامه خواهد داشت. سونی راه حل های مختلفی را امتحان می کند و اخیراً PS5 جدید را در ژاپن به ثبت رسانده است.

منبع: VGC