منو سایت

فروش سری Persona از 15 میلیون نسخه فراتر رفته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
فروش سری Persona از 15 میلیون نسخه فراتر رفته است

با استناد به اخبار اخیر بازی، هولدینگ سگا سامی در آخرین گزارش سالانه خود اعلام کرد که تا به امروز بیش از 15 میلیون نسخه از سری Persona فروخته شده است.

سری Persona که یکی از معروف ترین بازی های نقش آفرینی ژاپنی است، در سال 1996 در قالب Revelations: Persona آغاز به کار کرد. این سریال یک اسپین آف از مجموعه Megami Tensei است که بر محیط دبیرستانی Shin Megami Tensei If تمرکز دارد.

آثار مختلف سری Persona دارای ویژگی های اساسی و مشترکی هستند که از جمله آنها می توان به حضور گروهی از دانش آموزان به عنوان شخصیت های اصلی، قهرمان بی صدا و مبارزه با دشمنان با استفاده از پرسونا اشاره کرد. بازی Persona 5 Royal جدیدترین بازی از سری Persona است که به تازگی پس از حدود دو سال وقفه بر روی پلتفرم هایی غیر از پلی استیشن عرضه شده است.

هولدینگ سگا سامی اخیرا گزارش سالانه خود را منتشر کرده و فروش آدرس های IP مختلف را از 1 آوریل 2021 (12 آوریل 1400) تا 31 مارس 2022 (11 آوریل 1401) اعلام کرده است. بنابراین، مشخص شد که سری Persona در سراسر جهان 15.5 میلیون نسخه فروخته است.

فروش سری پرسونا

Persona 5 به تازگی به Xbox Game Pass اضافه شده است

سگا تاکنون محصولات مختلفی را در رابطه با سری پرسونا منتشر کرده است که از آن جمله می توان به اسباب بازی ها، ماشین های Pachinko و Pachislot، نسخه های فیزیکی بازی ها و نسخه های دیجیتالی آثار اشاره کرد. در گزارش مالی قبلی Sega Sammy Holding که دوره یک ساله منتهی به مارس 2021 را پوشش می دهد، فروش سری Persona برابر با 15 میلیون نسخه اعلام شده است. این بدان معناست که در سال گذشته 500000 نسخه از سری Persona فروخته شده است.

سری بازی های منتشر شده با عنوان Persona 5 سهم قابل توجهی از فروش سری Persona را به خود اختصاص دادند. بر این اساس، بازی‌های Persona 5: Dancing in Starlight، Persona 5، Persona 5 Royal و Persona 5 Strikers در مجموع 7.22 میلیون نسخه فروختند.

بازی های مذکور 46.6 درصد از کل فروش سری Persona را به خود اختصاص داده اند. لازم به ذکر است که 77 درصد از نسخه های فروخته شده این بازی ها توسط بازیکنان غیر ژاپنی خریداری شده است. پس از انتشار اخیر Persona 5 Royale بر روی Xbox One، Xbox Series S، Xbox Series X، PC، PlayStation 5 و Nintendo Switch، انتظار می رود فروش سری Persona در سال آینده به میزان قابل توجهی افزایش یابد. در ژوئن 2021، اعلام شد که Persona 5 Royal 1.8 میلیون نسخه فروخته است.

نظر شما در مورد فروش سری Persona چیست؟ آیا از طرفداران این مجموعه هستید و کارهای مختلف آن را تجربه کرده اید؟ به نظر شما افزایش پلتفرم های بازی Persona 5 Royale چه تاثیری بر فروش سری Persona خواهد داشت؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: Gamingbolt