منو سایت

غیرفعال کردن Crossplay در Modern Warfare 2 در Xbox و PC امکان پذیر نیست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
غیرفعال کردن Crossplay در Modern Warfare 2 در Xbox و PC امکان پذیر نیست

پس از انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare 2، بازیکنان پلتفرم رایانه های شخصی و ایکس باکس متوجه شده اند که در هیچ نسخه ای از بخش چندنفره Modern Warfare 2 گزینه غیرفعال کردن cross-play را ندارند. اما از طرف دیگر، دارندگان کنسول پلی استیشن می توانند از این ویژگی استفاده کنند.

بسیاری از گیمرها به حالت cross-play علاقه دارند تا بتوانند با دوستان خود بازی کنند. در این حالت معمولاً افرادی که با یکدیگر رقابت می کنند ترجیح می دهند پلیرهای PC و کنسول را از یکدیگر جدا نگه دارند. دلیل این امر صرفاً به این دلیل است که گیمرهای رایانه شخصی معمولاً با ماوس و صفحه کلید بازی می کنند که در طول تاریخ دارای مزیت جزئی در دقت نسبت به کنترلرها بوده اند. اگرچه این تفاوت به لطف کمک کنترل کننده هایی که به سمت اهداف شلیک می کنند کاهش می یابد. اما از طرف دیگر بحث تقلب وجود دارد که بیشتر در رایانه شخصی نسبت به کنسول ها رایج است.

اکثر بازی ها دارای قابلیت cross-play هستند. اما در نبردهای چند نفره، کنسول ها و رایانه های شخصی از یکدیگر جدا می شوند و بازیکنان اغلب می توانند تنظیمات خود را در بازی اعمال کنند. با این حال، Modern Warfare 2 یک استثنا است. بنابراین پلیرهای PC و Xbox گزینه غیرفعال کردن cross-play را ندارند و این حالت فقط در نسخه های پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 قابل انجام است بنابراین بازیکنان پلی استیشن می توانند از این قابلیت انحصاری بهره مند شوند.

Modern Warfare 2 Crossplay

ویژگی Crossplay در Modern Warfare 2

نمونه های زیادی از این موضوع در شبکه های اجتماعی دیده شده است که بسیاری از بازیکنان از این وضعیت راضی نیستند و قصد دارند مبلغی را که برای این بازی پرداخت کرده اند پس بگیرند. همانطور که Eurogamer اشاره می کند، توجه به این نکته ضروری است که کاربران Xbox One، Xbox Series X و Xbox Series S می توانند cross-play را غیرفعال کنند، اما این کار باید در سطح سیستم انجام شود. با این حال، گاهی اوقات این ویژگی به درستی کار نمی کند و زمان بارگذاری طولانی را شامل می شود.

در واقع، کاربران ایکس باکس می خواهند از بازی با افرادی که از صفحه کلید و ماوس استفاده می کنند اجتناب کنند: زیرا آنها از مزایای ناعادلانه مانند هک و کلاهبرداری در امان هستند. از سوی دیگر، بازیکنان رایانه شخصی ممکن است احساس کنند که کمک هدف به بازیکنان کنسول نیز مزیتی می دهد.

شایان ذکر است که Call of Duty Modern Warfare 2 تنها چند ساعت پس از انتشار با بیش از 230000 بازیکن همزمان به بزرگترین نسخه Call of Duty در استیم تبدیل شد. همچنین ممکن است با این تعداد نفر، Activision در آپدیت های بعدی گزینه هایی برای رفع این مشکلات برای بازیکنان رایانه شخصی و ایکس باکس اضافه کند.

منبع: The Gamer