منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • عملکرد کنسول Steam Deck در حین اجرای God of War مورد قدردانی قرار گرفت

عملکرد کنسول Steam Deck در حین اجرای God of War مورد قدردانی قرار گرفت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
عملکرد کنسول Steam Deck در حین اجرای God of War مورد قدردانی قرار گرفت

کنسول Steam Deck محصولات جدید Valve توجه رسانه ها و دنبال کنندگان سخت افزاری آن روز را به خود جلب کرد. اگرچه کنسول دارای خطا است و عمر باتری مورد انتقاد قرار گرفته است. دلداری و تعریف و تمجید چند روز اخیر کنسول را نمی توان نادیده گرفت. Digital Foundry Group کنسول Steam Deck را با موفقیت آزمایش کرد و به این نتیجه رسید که محصول جدید یک دستگاه بازی با کیفیت است. عرشه بخار به راحتی پشت آن حرکت می کند خدای جنگ به نظر می رسد که به گفته این گروه، استفاده از آن بهتر از نینتندو سوییچ است.

به گزارش پارسی گیم، سال هاست که بسیاری از مخاطبان بازی های رایانه ای منتظر عرضه عناوین انحصاری پلی استیشن برای رایانه های شخصی هستند. اکثر بازی های بزرگ از جمله Horizon Zero Dawn و God of War برای بازی های کامپیوتری منتشر شده اند. اما چگونه روی کنسول دستی Steam Deck کار می کنند؟ این سوالی است که Digital Foundry به آن پاسخ داده است و خوشبختانه این گروه عملکرد صحیح کنسول را هنگام شروع بازی های رایانه ای مشخص کرده اند. سخت افزار Steam قدرتمندتر از پلی استیشن 4 است.

استیم دک بازی خدا خدای جنگ

God of War که توسط کنسول Steam Deck طراحی شده است

God of War و Horizon Zero Dawn به خاطر گرافیک خیره کننده خود شناخته می شوند و انیمیشن های شیک باعث شده تا بازیکنان زبان به تعریف و تمجید از بازی باز کنند. طبق بررسی، Steam Deck قادر به اجرای بازی هایی با کیفیت خوب و 30 فریم بر ثانیه است. اگر محدودیت قاب برداشته شود؛ این عدد 45 و حتی بیشتر است، یعنی استیم دک قدرتمندتر از کنسول های نسل هشتمی است. البته دستگاه جدید ولوو با بازی های با وضوح پایین تر برای نمایشگرهای کوچک کار می کند، بنابراین نیازی به قدرت سخت افزاری زیادی ندارد.

بازی Death Stranding کوجیما یکی دیگر از بازی های تست شده توسط این گروه است. نتایج نشان می دهد که بازی با کیفیت 720p و 30 فریم اجرا می شود که با کیفیت نهایی پلی استیشن 4 برابری می کند.البته رزولوشن بازی گاهی کاهش می یابد و مشخص است که مقایسه یک صفحه نمایش هفت اینچی با یک نمایشگر بزرگ یا تلویزیون اشتباه می کند. یکی از محدودیت های Steam Deck پردازنده آن است و شاهد کاهش نرخ فریم در بازی هایی مانند Days Gone هستیم. در مجموع، عملکرد کنسول فراتر از انتظارات بود.

یکی از ویژگی های مهم Steam Deck امکان تغییر تنظیمات بازی و کنسول است. پلیرها همچنین می توانند سطح قدرت را برای افزایش عمر باتری تنظیم کنند، بنابراین این محصول را باید یک کامپیوتر دستی نامید. موسس Valve در مصاحبه ای تاثیر Steam Deck را همانند آیفون عنوان کرده و معتقد است این کنسول صنعت بازی های کامپیوتری را متحول خواهد کرد.

منبع: TheGamer