منو سایت

عملکرد ضعیف Cyberpunk 2077 متوجه تیم مهندسین کنترل کیفیت شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
عملکرد ضعیف Cyberpunk 2077 متوجه تیم مهندسین کنترل کیفیت شد

گزارش اخیر نشان می دهد که تیم QA در خارج از CD Project Studio اطلاعات نادرست ارائه کرده است. منجر به یک وضعیت فاجعه آمیز می شود Cyberpunk 2077 بوده است. بر اساس این گزارش، تیم مهندسین کنترل کیفیت تجربه و دانش کافی برای تست بازی ها را نداشتند و اظهارات آنها به مدیران استودیو در نهایت منجر به اشتباه بزرگی شد.

اسناد محرمانه توسط یکی از کارمندان استودیوی رومانیایی Quantum Labs فاش شده است. این استودیو برای کنترل کیفیت Cyberpunk 2077 ساخته شد و باید بازی را از همه جهات آزمایش می کرد. متن گزارش نشان می دهد که فرآیند تضمین کیفیت با مشکل مواجه شده است و این موضوع در نهایت بر وضعیت نهایی بازی در زمان انتشار تاثیر گذاشته است.

دلیل عملکرد ضعیف Cyberpunk 2077

این سند 72 صفحه ای در اختیار این رسانه قرار گرفته است. جنبه های مختلف فرآیند کنترل کیفیت در انتخاب اعضای تیم و همچنین نمودار وظایف را نشان می دهد. رسانه ها نوشتند که منبع این سند قابل اعتماد بوده و شواهد کافی برای اثبات ادعای خود ارائه کرده است. متن گزارش نشان می دهد که آزمایشگاه های کوانتوم تجربه و دانش لازم برای کنترل کیفیت و تست Cyberpunk 2077 را نداشتند. سخنگوی استودیوی Cidi Project در پاسخ به این گزارش گفت که به شایعات پاسخی نخواهند داد.

Cyberpunk 2077 سرانجام در نوامبر دو سال پیش و با کمی تاخیر عرضه شد. مشکلات فنی Cyberpunk 2077 در نهایت منجر به حذف بازی از فروشگاه پلی استیشن شد و پایه های استودیو Project CD با انتقادات گسترده متزلزل شد. گزارش جدید نشان می دهد که 75 نفر مسئولیت کنترل کیفیت بازی را بر عهده داشتند و همچنین 70 نفر نیز مسئولیت تحلیل و برنامه ریزی را بر عهده داشتند که این تعداد از CD Studio Project است.

عملکرد خطا در Cyberpunk 2077

وضعیت تیم کنترل کیفیت Cyberpunk 2077

برخلاف آنچه در این گزارش گزارش شده است، آزمایشگاه کوانتوم متشکل از مهندسان با تجربه ای است که با شرکت های معتبری مانند یوبی سافت، تکلند، پارادوکس و دیپ سیلو کار کرده اند. این گروه در سال 2020 با گروه Embracer ادغام شد و از آن زمان تاکنون تحت مدیریت این شرکت بزرگ به فعالیت خود ادامه داده است. در این گزارش آمده است که تعدادی از اعضای استودیو به تیم توسعه دهنده ارشد پروژه Cyd Project ملحق شده اند تا در مورد فرآیند کنترل کیفیت Cyberpunk 2077 بحث کنند. در این گزارش ادعا شده است که به جای اعضای رده بالا و باتجربه، این بازی با تیم جوان با کمتر از یک سال سابقه.

Project CD معتقد است که Cyberpunk 2077 دارای یک تیم حرفه ای و با تجربه است. اما حتی اعضای تیم انتخاب شده توسط CD Projekt Red حدود یک سال تجربه در زمینه کنترل کیفیت داشتند. در قسمت دیگر گزارش آمده است که هر مهندس باید روزانه ده خطا گزارش دهد. این باعث می شود اشکالات گرافیکی در اولویت بعدی قرار گیرند و در نتیجه بسیاری از خطاها بررسی نمی شوند. تیم کنترل کیفیت در نهایت تصمیم گرفت اشتباهات بزرگتر را اصلاح کند. اما دیگر دیر شده است و مدیران Project CD از عملکرد کوانتومی Labs اذیت می شوند.

آزمایشگاه‌های کوانتوم اطلاعات نادرستی در مورد اعضای تیم، تجربه و قراردادشان در اختیار استودیو قرار دادند و در نهایت عملکرد Cyberpunk 2077 به دلیل اشتباهات تیم بدتر شد.

منبع: VGC