منو سایت

عرضه کارت های گرافیک دسکتاپ Arc دوباره به تعویق افتاد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
عرضه کارت های گرافیک دسکتاپ Arc دوباره به تعویق افتاد

طبق آخرین اخبار منتشر شده از بازی، اینتل یک بار دیگر تاریخ عرضه کارت های گرافیک دسکتاپ Arc را تغییر داده است. اگرچه این سازنده پردازنده همچنان در حال برنامه ریزی برای عرضه پردازنده های گرافیکی خود در سه ماهه دوم سال جاری است، اما اکثر کارت های گرافیک ARC تا تابستان در دسترس نخواهند بود.

لیزا پیرس، معاون ارشد اینتل، گفت که این شرکت اولین GPU خود را برای مرور دسکتاپ در چین راه اندازی خواهد کرد. تنها کارت‌های گرافیک سطح پایه Arc 3 در این کشور موجود خواهند بود و این قطعات قبل از معرفی به بازار جهانی فقط در اختیار سازندگان سیستم‌های چینی و OEM قرار خواهند گرفت.

طبق گفته اینتل، انتظار می‌رود کارت‌های گرافیک قدرتمندتر Arc 5 و Arc 7 اواخر تابستان امسال در دسترس قرار گیرند. اینتل همچنین اطلاعات بیشتری در مورد لپ تاپ های مبتنی بر Arc منتشر کرده است. تراشه های لپ تاپ در حال حاضر در انحصار سامسونگ هستند و فقط در کره جنوبی به فروش می رسند. با این حال، اینتل امیدوار است که تعداد تولیدکنندگانی که از کارت‌های گرافیکی Arc استفاده می‌کنند افزایش یابد و این دسته از لپ‌تاپ‌ها به بازارهای دیگر نیز گسترش یابد.

به گفته اینتل، مشکلات توسعه نرم افزار و زنجیره تامین از دلایل تاخیر در عرضه کارت های گرافیک Arc است. این غول فناوری به دنبال عرضه و عرضه لپ تاپ هایی با پردازنده گرافیکی Arc 3 در اسرع وقت است. به همین دلیل اینتل با چندین شرکت بزرگ از جمله Asus، HP و Lenovo همکاری نزدیکی دارد.

کارت های گرافیک دسکتاپ آرک اینتل

اینتل قصد دارد بازار پردازنده های گرافیکی Arc را متحول کند

چندی پیش اینتل برنامه زمان بندی خود را برای عرضه کارت های گرافیک خود اعلام کرد. این شرکت قصد دارد پردازنده گرافیکی Arc را در سه ماهه اول سال جاری روی لپ‌تاپ‌ها عرضه کند. کارت های گرافیک دسکتاپ Arc در سه ماهه دوم عرضه خواهند شد.

در نهایت، محصولات ایستگاه کاری در سه ماهه سوم در دسترس خواهند بود. با توجه به اینکه کارت های گرافیک Arc برای کامپیوترهای رومیزی تا تابستان وارد بازار غرب نمی شوند، باید منتظر ماند و دید که عرضه این سری از پردازنده های گرافیکی چه خواهد بود. پت گلزینگر، مدیرعامل اینتل هفته گذشته اعلام کرد که کمبود تراشه احتمالا تا سال 2024 ادامه خواهد داشت.

نظر شما در مورد تاخیر در عرضه کارت های گرافیک دسکتاپ Arc چیست؟ آیا آنها را خریداری خواهید کرد؟ به نظر شما آیا اینتل قادر به رقابت با Nvidia و AMD خواهد بود؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: IGN