منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • عربستان سعودی 13 میلیارد دلار برای خرید یک ناشر بزرگ بازی هزینه می کند

عربستان سعودی 13 میلیارد دلار برای خرید یک ناشر بزرگ بازی هزینه می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
عربستان سعودی 13 میلیارد دلار برای خرید یک ناشر بزرگ بازی هزینه می کند

صندوق سرمایه گذاری عربستان سعودی به خرید استودیوها و شرکت های بازی سازی ادامه می دهد. آخرین اخبار بازی حکایت از خرید یک ناشر بزرگ بازی به قیمت 13 میلیارد دلار دارد. گروه بازی سازی عربستان سعودی قصد دارد در ماه های آینده 37.8 میلیارد دلار برای خرید شرکت ها و استودیوهای بزرگ هزینه کند. عربستان سعودی تا سال 2030 30 بازی رقابتی تولید می کند

سرمایه گذاری جدید توسط Savvy Games Group، شرکتی که با ثروت از صندوق سرمایه گذاری ملی تأسیس شده است، انجام خواهد شد. هدف اصلی این شرکت این است که عربستان سعودی را به یکی از مهم ترین بازیگران صنعت بازی تبدیل کند. آنها 70 میلیارد ریال (18.6 میلیارد دلار) برای خرید «چند شرکت کلیدی» هزینه خواهند کرد. این شرکت ها به هدف Savvy Group در توسعه بازی دست خواهند یافت. 13.3 میلیارد دلار دیگر برای خرید یک ناشر بزرگ بازی هزینه خواهد شد تا شریکی استراتژیک برای آنها در صنعت بازی جذب کند.

خبرگزاری عربستان سعودی از سرمایه گذاری نیم میلیارد دلاری در بازی های در حال توسعه خبر داد. این مبلغ صرف بازی هایی می شود که در مرحله پیش تولید هستند و می توانند درآمد خوبی کسب کنند. در نهایت پنج میلیارد دلار در شرکای تجاری دیگر و استودیوهای بازی سازی موجود سرمایه گذاری خواهد شد. این شرکت ها ارزش Savvy Group را افزایش داده و آن را به یک انجمن بازی مهم تبدیل خواهند کرد.

یک ناشر بازی سعودی بخرید

خرید یک ناشر بزرگ بازی از عربستان سعودی

محمد بن سلمان، شاهزاده عربستان سعودی در بیانیه‌ای گفت: «بازی‌های هوشمند یکی از ستون‌های اصلی استراتژی ما برای تبدیل عربستان سعودی به مرکزی برای مسابقات جهانی بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیکی تا سال 2030 است. ما در حال استفاده از پتانسیل این بازی هستیم. صنعت و ورزش الکترونیکی برای تنوع بخشیدن به اقتصاد ما.” صندوق سرمایه گذاری ملی Mossom (PIF) برای دور کردن اقتصاد عربستان از نفت و محصولات نفتی ایجاد شد و در سال های اخیر سرمایه گذاری زیادی در صنعت بازی انجام داده است.

عربستان سعودی در حال حاضر 5 درصد از سهام نینتندو را در اختیار دارد، در Capcom و Nexon سرمایه گذاری کرده است و همچنین سهامی در Activision Blizzard، EA و Tiktok به دست آورده است. سرمایه گذاری اخیر با هدف مدرن سازی عربستان سعودی و سلطنت است و آنها اهداف بزرگی دارند. نگرانی‌های حقوق بشری مطرح شده است، اما مدیر سرمایه‌گذاری عربستان سعودی این نگرانی‌ها را رد کرده و این اظهارات را مربوط به گذشته می‌داند.

عربستان سعودی چند ماه پیش خرید SNK را در ژاپن نهایی کرد. مصاحبه اخیر با مدیر این شرکت نشان داد که عربستان سعودی بر آینده بازی های این شرکت تأثیری نخواهد گذاشت و به آنها سلطنت آزاد داده شده است. اقدامات اخیر در نهایت منجر به سرمایه گذاری 37.8 میلیارد دلاری در صنعت بازی خواهد شد.

منبع: VGC