منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • عربستان سعودی در حال حاضر 5 درصد از نینتندو را در اختیار دارد

عربستان سعودی در حال حاضر 5 درصد از نینتندو را در اختیار دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
عربستان سعودی در حال حاضر 5 درصد از نینتندو را در اختیار دارد

عربستان سعودی در حال حاضر 5 درصد از نینتندو را در اختیار دارد

بر اساس اسناد ارائه شده به وزارت دارایی ژاپن، صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی رسماً 5.01 درصد از سهام نینتندو را به دست آورده است.

همانطور که توسط بلومبرگ اشاره شده است، آخرین سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری عمومی Gaming به سرمایه گذاری های مشابهی می پیوندد که در آن میلیاردها دلار برای سهام Capcom، EA، Activision و Take-Two هزینه می کند. معامله با Capcom و Nexon به تنهایی 1 میلیارد دلار PIF برای 5 درصد از سهام این شرکت ها هزینه داشت، در حالی که به دست آوردن 7.4 میلیون سهام در Electronic Arts به قیمت 1.06 میلیارد دلار گزارش شده است.

در حال پخش: نقد و بررسی OLED نینتندو سوییچ

این صندوق همچنین مالک 96 درصد از توسعه دهنده ژاپنی SNK است، استودیویی که مسئول موفقیت در بازی های مبارزه ای مانند Samurai Shodown و King of Fighters است. طبق گزارش بلومبرگ، این معامله صندوق سرمایه گذاری عمومی را به پنجمین سهامدار بزرگ در سهام نینتندو تبدیل می کند.

PIF عمدتاً بر کاهش وابستگی اقتصاد عربستان به سود نفت متمرکز است، اگرچه نگرانی‌هایی در مورد سابقه نقض حقوق بشر در عربستان سعودی و ادعاهایی مبنی بر دستور محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان برای ترور جمال حاشقی روزنامه‌نگار مطرح شده است.

نینتندو اخیراً کار خوبی انجام داده است، به طوری که کنسول سوییچ اکنون چهارمین کنسول بازی ویدیویی پرفروش تمام دوران در ایالات متحده است و فروش جهانی Switch تا 31 مارس به 107.65 میلیون دستگاه رسیده است.

نینتندو انتظار دارد در سال مالی جاری 21 میلیون کنسول سوییچ بفروشد که کمتر از پیش بینی اولیه به دلیل تداوم کمبود جهانی نیمه هادی ها است که نینتندو معتقد است به این زودی ها پایان نخواهد یافت.