منو سایت

عربستان سعودی تا سال 2030 30 بازی مسابقه ای می سازد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
عربستان سعودی تا سال 2030 30 بازی مسابقه ای می سازد

کشور عربستان سعودی این کشور به تلاش‌های خود برای فاصله گرفتن از درآمدهای نفتی و گسترش اقتصاد خود با ورود جدی به صنعت بازی ادامه می‌دهد. محمد بن سلمان، شاهزاده عربستان سعودی از ساخت 30 بازی مسابقه ای تا پایان سال 2030 خبر داد. عربستان سعودی در تلاش است تا به یکی از سه کشور مهم در زمینه مسابقات ورزش های الکترونیکی تبدیل شود. ورزش های الکترونیکی که باید انجام شود

به گزارش پارسی گیم، اطلاعاتی از 30 بازی در حال ساخت منتشر نشده است، اما تمامی این بازی ها حالت رقابتی و چند نفره دارند و برای مسابقات ورزشی ساخته شده اند. صندوق سرمایه گذاری عربستان سعودی با خرید SNK ژاپن و ESL آلمان گام مهمی در جهت دستیابی به برنامه های خود برداشته است. این کشور می خواهد به یکی از سه رکن مهم در عرصه مسابقات ورزش های الکترونیکی تبدیل شود. در حال حاضر سه کشور ایالات متحده آمریکا، چین و روسیه سه قدرت بزرگ در این زمینه هستند و رقابت با آنها کار آسانی نخواهد بود.

30 بازی جدید عربستان سعودی

خبر ساخت 30 بازی جدید توسط خبرگزاری عربی اعلام شد. شاهزاده عربستان سعودی تصمیم دارد سرمایه گذاری در صنعت بازی را دو برابر کند و مسابقات حرفه ای بازی های ویدیویی را در این کشور برگزار کند. محمد بن سلمان در این خصوص می گوید: «راهبرد شرکت ملی بازی ها و ورزش های الکترونیکی نشات گرفته از خلاقیت و انرژی شهروندان و گیمرهای ماست.» وی امیدوار است بتواند 39 هزار فرصت شغلی در زمینه تولید بازی و مسابقات حرفه ای ایجاد کند.

بازی عربستان سعودی

بر اساس یک گزارش جدید، عربستان سعودی با بیش از پانصد بازیکن حرفه ای قرارداد امضا کرده است. اگر این آمار درست باشد، عربستان سعودی از نظر تعداد گیمرهای حرفه ای پس از ژاپن در رتبه یازدهم جهان قرار دارد. عفو بین الملل نسبت به اخبار اخیر ابراز نگرانی کرده و معتقد است که عربستان مکان مناسبی برای میزبانی مسابقات حرفه ای بازی نیست. عفو بین الملل معتقد است که آزار و اذیت زنان و عدم رعایت حقوق اقلیت های جنسیتی از جمله مشکلاتی است که این کشور همچنان با آن مواجه است.

صندوق سرمایه گذاری عربستان سعودی که با هدف فاصله گرفتن از درآمدهای نفتی و توسعه اقتصاد این کشور است، به سرمایه گذاری در شرکت های بزرگ ادامه می دهد. عربستان سعودی اخیراً یک میلیارد دلار در Embracer Group سرمایه گذاری کرده و همچنین پنج درصد از سهام نینتندو را خریداری کرده و همچنین مالک SNK است. آنها همچنین مالک برخی از سهام Activision Blizzard و Capcom هستند.

انتظار می‌رود 30 بازی ریسینگ عربستان سعودی در سال‌های آینده آماده عرضه شوند و ما از آنها مطلع خواهیم شد. مشخص نیست چه کسی این بازی ها را ساخته است. نطر شما چی هست؟

منبع: TheGamer