منو سایت

ظاهرا اپل در حال آزمایش یک آیفون با USB-C است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
ظاهرا اپل در حال آزمایش یک آیفون با USB-C است

ظاهرا اپل در حال آزمایش یک آیفون با USB-C است

اپل ممکن است از طریق پورت لایتنینگ خود به USB-C تغییر وضعیت دهد. این خبر از طریق گزارش بلومبرگ منتشر می شود که نشان می دهد این حرکت می تواند در اوایل سال 2023 با آخرین مدل های آیفون برای امسال انجام شود.

تنها محصولات اپل که در حال حاضر از شارژرهای لایتنینگ سریع استفاده می کنند، Airpods، کنترل از راه دور Apple TV، باتری MagSafe، شارژر MagSafe Duo و آیفون هستند. در همان زمان، اپل قبلاً با iPad Pro، iPad Air، iPad Mini و Mac به USB-C تغییر داده است. هم آیفون و هم اپل واچ از USB-C برای پاور آجرهای خود استفاده می کنند.

گزارش بلومبرگ ادعا می کند که “دلیل کلیدی” تغییر اپل به USB-C تصمیم اتحادیه اروپا است که اکثریت آن را تایید کرده است. این کار سازندگان دستگاه را مجبور می کند از پورت های USB-C استفاده کنند. اکنون اکثر تلفن‌ها و تبلت‌های اندرویدی از USB-C استفاده می‌کنند و دستگاه‌ها را سریع‌تر از شارژر فلش شارژ می‌کنند.

اپل همچنین در حال کار بر روی آیفون هایی است که پورت شارژ ندارند. اما استفاده از اتصال بی سیم چندان کاربردی نیست زیرا گوشی را با سرعت کمتری شارژ می کند و در همگام سازی با دستگاه های دیگر مشکل دارد. به نظر نمی رسد اپل در آینده ای قابل پیش بینی یک آیفون غیر ورزشی عرضه کند.

اگر اپل مجبور شود به USB-C سوئیچ کند، این دومین باری است که پورت های آیفون را تغییر می دهد. از سال 2007 تا 2011، اپل از یک کانکتور 30 ​​پین آی پاد برای آیفون و همه انواع آیفون 4 استفاده کرد. سپس در سال 2012، اپل به پورت لایتنینگ برای آیفون 5 تغییر مکان داد.