منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • سونی مدل جدیدی از کنسول پلی استیشن 5 را در ژاپن به ثبت رساند

سونی مدل جدیدی از کنسول پلی استیشن 5 را در ژاپن به ثبت رساند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سونی مدل جدیدی از کنسول پلی استیشن 5 را در ژاپن به ثبت رساند

Sony Interactive Entertainment Company طبق گزارشی جدید، مدل جدید این کنسول پلی استیشن 5 در ژاپن ثبت شده است. در ماه آوریل، سونی طراحی یک مدل جدید PS5 را با CFI-1200 تایید کرد. مدل جدید تجهیزات رادیویی را بهبود بخشیده است و هیچ تغییری در پردازنده و سایر اجزای سخت افزاری ندارد.

به گزارش پارسی گیم، گواهی طراحی توسط وزارت کشور و ارتباطات صادر شده و موید رعایت استانداردهای فنی جدید تجهیزات رادیویی و بی سیم است. گفتنی است اولین مدل های کنسول پلی استیشن 5 با نام CFI-1XXX منتشر شد و پس از آن شاهد تغییر در مدل CFI-11XX بودیم. اکثر مدل های موجود در بازار که در سال 2021 به بازار عرضه شدند، مدل مشابهی دارند. اما مدل جدیدی با تجهیزات رادیویی ارتقا یافته در راه است.

مدل جدید پلی استیشن 5

مدل جدید پلی استیشن 5

این گزارش که در می 2021 منتشر شد، شروع تولید طراحی مجدد پلی استیشن 5 را در سال 2022 نشان می دهد. این مدل جدید باید با معماری متفاوتی عرضه می شد و از پردازنده 6 نانومتری AMD استفاده می کرد. در حال حاضر مشخص نیست که او با CFI-1200 جدید چه خواهد کرد. وب سایت تایوانی DigiTimes ادعا می کند که فروشندگان سخت افزار کنسول سونی مانند TSMC به دنبال شروع تولید PS5 جدید در سه ماهه دوم یا سوم سال جاری هستند.

پلی استیشن 5 بازطراحی شده سال گذشته شامل تغییرات جزئی بود و هیچ تغییری در سخت افزار و ظاهر کنسول مشاهده نکردیم. به نظر می رسد مدل جدید با نام CFI-1200 نیز همین روند را در پیش خواهد گرفت و شاهد تغییر محسوسی نخواهیم بود. هیروکی توتوکی، مدیر عامل سونی، سال گذشته گفت که کمبود سخت افزار به تقاضا ضربه زده است و این می تواند منجر به تغییراتی در طراحی کنسول و معرفی مدل جدیدی از طریق تامین کنندگان جدید شود.

مدیر مالی سونی به طور رسمی در مورد تولید مدل جدید پلی استیشن 5 صحبتی نکرده است و از صحبت های او فقط می توان حدس زد که مدل جدیدی در راه است. شایعات مربوط به کیت توسعه کنسول PS5 Pro در چندین استودیو منتشر شده است و به نظر می رسد سونی روند آزمایش مدل Pro را دنبال می کند. در همین حال، شایعاتی از زمان شروع فرآیند تولید اولیه پلی استیشن 6 منتشر شده است و AMD به دنبال مهندسین واجد شرایط برای کار بر روی سخت افزار کنسول نسل بعدی است.

در حال حاضر تنها تغییر مدل CFI-1200 در کنسول پلی استیشن 5 ارتقای استانداردهای رادیویی است و به نظر می رسد شاهد تغییری در سخت افزار نباشیم. خبر دیگر، فروش کنسول PS5 از مرز 19 میلیون دستگاه گذشت.

منبع: VGC