منو سایت

سونی علاقه مند است مالکیت Square Enix را در اختیار بگیرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سونی علاقه مند است مالکیت Square Enix را در اختیار بگیرد

طبق آخرین اخبار بازی، استیون داستوس، موسس استودیوی Eidos Montreal معتقد است که به دلیل علاقه احتمالی سونی به مالکیت اسکوئر انیکس، این شرکت تصمیم گرفته است بخش غربی خود را با قیمت پایین به گروه Embracer بفروشد.

GamesIndustry.biz اخیرا با استیون داستوس، بنیانگذار Eidos Montreal مصاحبه ای داشته است. این مصاحبه به بررسی دلایل احتمالی فروش ارزان قسمت غربی شرکت اسکوئر انیکس از جمله استودیوهای کریستال داینامیکس، ایدوس مونترال و اسکوئر انیکس مونترال می پردازد. اخیراً مالکیت استودیوهای مذکور به همراه آدرس IP آنها در ازای 300 میلیون دلار به گروه Embrisor منتقل شده است.

استیون داستوس اعلام کرد که از رابطه نه چندان خوب بین Square Enix و Eidos Montreal آگاه است. به گفته وی، اسکوئر انیکس بسیار خواستار و خواستار بوده و با وجود موفقیت استودیو مذکور، همواره از عملکرد آن ناراضی بوده است. استودیو Idus Montreal بازی Deus Ex: Human Revolution را در کارنامه خود ساخت که یکی از آثار شاخص محسوب می شود.

استفان داستوس گفت: “من امیدم را از دست داده ام که اسکوئر انیکس اتفاقات بزرگی را برای Eidos Montreal رقم خواهد زد. کم کم به ادارات مستقر در لندن بی اعتماد شدم. اسکوئر انیکس همیشه یک یا دو عبارت را در صورت های مالی سالانه خود گنجانده است. عباراتی مانند ناامید شدن از بازی های خاص یا برآورده نکردن انتظارات. این اکشن برای بازی های ساخته شده در خارج از ژاپن تقویت شده است.

دارایی سونی اسکوئر انیکس

سه بازی جدید Square Enix در انحصار کنسول نسل نهم سونی هستند

بنیانگذار استودیو Eidos Montreal توضیح می دهد که Square Enix به استودیوهای غربی متعهد نیست. او همچنین اظهار داشت که شایعاتی در مورد تصمیم سونی برای اضافه کردن Square Enix به اکوسیستم خود شنیده است. استفان داستوس معتقد است که سونی تنها خواهان مالکیت بخش ژاپنی شرکت مذکور است و به محل استودیوهای بخش غربی در بین استودیوهای پلی استیشن اهمیتی نمی دهد. او حدس می‌زند که رویکرد سونی به همین دلیل است که استودیوهای وسترن اسکوئر انیکس با این قیمت پایین فروخته می‌شوند.

گروه Embracer 1.3 میلیارد دلار برای تصاحب استودیوی Gearbox پرداخت که به غیر از سری Borderlands عناوین زیادی را منتشر نکرده است. این در حالی است که استودیو Eidos با پنج برابر IP، یک میلیارد دلار کمتر فروخته است. این اقدام اسکوئر انیکس استیون داستوس را متعجب کرد و او به این نتیجه رسید که “شرکت های زیادی علاقه مند به داشتن Eidos نیستند و پتانسیل هدر رفته این استودیو را نشان می دهد”. بنیانگذار استودیو Eidos Montreal به تمام مشکلات ناشی از سوء مدیریت بخش ژاپنی Square Enix نگاه نمی کند. بلکه معتقد است که بخش اروپایی آن شرکت نیز در مورد استودیو Idus Montreal تصمیمات اشتباهی گرفته است.

در حال حاضر هیچ خبر رسمی از علاقه سونی به مالکیت Square Enix وجود ندارد. با این حال، این دو شرکت رابطه خوبی با هم دارند و سه بازی Forspoken، Final Fantasy XVI و Final Fantasy VII Rebirth به طور انحصاری بر روی کنسول پلی استیشن 5 عرضه خواهند شد. استیون داستوس تقریباً یک دهه است که با Eidos Montreal ارتباطی ندارد. با این حال، جالب است که نظر موسس این استودیو را در مورد فروش قسمت غربی به اسکوئر انیکس بدانیم.

نظر شما در مورد مالکیت سونی بر اسکوئر انیکس چیست؟ آیا شما با این موافق هستید؟ به نظر شما قرار دادن Square Enix در میان شرکت های وابسته به سونی چه تاثیری بر آینده پلی استیشن خواهد داشت؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: Dualshockers