منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • سونی در حال سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری دیگر در استودیوی Fortnite Epic Games است تا به ساخت متاورس کمک کند

سونی در حال سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری دیگر در استودیوی Fortnite Epic Games است تا به ساخت متاورس کمک کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سونی در حال سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری دیگر در استودیوی Fortnite Epic Games است تا به ساخت متاورس کمک کند

سونی در حال سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری دیگر در استودیوی Fortnite Epic Games است تا به ساخت متاورس کمک کند

گروه سونی و صاحبان گروه لگو ۲ میلیارد دلار در استودیوی Fortnite Epic Games سرمایه گذاری می کنند زیرا این شرکت به ماموریت خود برای ایجاد یک متاورس ادامه می دهد.

گروه سونی و KIRKBI، شرکت سرمایه گذاری هلدینگ که گروه لگو را مدیریت می کند، هر کدام یک میلیارد دلار در Epic Games سرمایه گذاری می کنند. این تازه‌ترین سرمایه‌گذاری سونی است که در طول این سال‌ها تاکنون 450 میلیون دلار در Epic Games سرمایه‌گذاری کرده است.

کنیچیرو یوشیدا، مدیرعامل گروه سونی گفت: “ما هیجان زده هستیم که در Epic سرمایه گذاری کنیم تا روابط خود را در متاورژن عمیق تر کنیم، فضایی که سازندگان و مصرف کنندگان وقت خود را به اشتراک می گذارند. ما همچنین مطمئن هستیم که تجربه Epic، از جمله موتور بازی قدرتمند آن‌ها، همراه با فناوری سونی، به تلاش‌های مختلف ما، مانند توسعه تجربیات دیجیتال جدید برای طرفداران ورزش و ابتکارات تولید مجازی ما، سرعت می‌بخشد.»

مدیر عامل KIRKBI، سورن توروپ سورنسن، افزود: «برخی از سرمایه‌گذاری‌های ما بر روی روندهایی متمرکز است که معتقدیم بر دنیای آینده‌ای که ما و فرزندانمان در آن زندگی خواهیم کرد، تأثیر می‌گذارند. این سرمایه‌گذاری تعهد ما به دنیای بازی‌های دیجیتال را تسریع می‌کند و ما خوشحالیم که در Epic Games سرمایه‌گذاری می‌کنیم تا از ادامه مسیر رشد آن‌ها با تمرکز بلندمدت بر متاورس آینده حمایت کنیم.»

تیم سوئینی، مدیرعامل اپیک، گفت که اپیک به شرکای نیاز دارد که “در دیدگاه ما” برای “آینده سرگرمی” شریک باشند، و این شرکت ها شامل سونی و لگو هستند.

سوینی گفت: «این سرمایه‌گذاری به کار ما برای ساختن یک متاورس سرعت می‌بخشد و فضاهایی را ایجاد می‌کند که بازیکنان می‌توانند با دوستانشان سرگرم شوند، برندها می‌توانند تجربیات خلاقانه و فریبنده ایجاد کنند، و سازندگان می‌توانند جامعه بسازند و پیشرفت کنند.»

با این سرمایه گذاری جدید 2 میلیارد دلاری، Epic گفت که اکنون 31.5 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است. بنیانگذار و مدیرعامل اپیک، سوینی، همچنان شرکت را کنترل می کند که تنها یک طبقه از سهام عادی دارد.

GameSpot می تواند از پیشنهادات خرده فروشی کمیسیون دریافت کند.