منو سایت

سونی در حال ساخت یک شبیه ساز برای پلی استیشن 3 است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سونی در حال ساخت یک شبیه ساز برای پلی استیشن 3 است

طبق آخرین اخبار منتشر شده از این بازی، یکی از منابع داخلی اعلام کرد که سونی در حال کار بر روی شبیه ساز پلی استیشن 3 برای راه اندازی پلتفرم کنسول پلی استیشن 5 است.

پس از شایعات و گمانه زنی های فراوان، هفته گذشته سونی سرویس جدید پلی استیشن پلاس را معرفی کرد. این سرویس ترکیبی از سرویس های PS Plus و PS Now است. این سرویس در سه سطح با مزایا و قیمت های متفاوت ارائه می شود. برای اطلاع از سطوح و مبلغ مورد نیاز برای خرید اشتراک آنها می توانید به مشخصات و قیمت سرویس جدید پلی استیشن پلاس مراجعه کنید. کامل ترین سطح خدمات پلی استیشن پلاس جدید به عنوان افزونه Premium شناخته می شود.

مزیت این سطح، امکان دسترسی به مجموعه ای از بازی های کلاسیک مربوط به نسل های قبلی پلی استیشن است. این به شما امکان می دهد آثار مربوط به کنسول های PS، PS2 و PSP را دانلود کنید. اما بازی های PS3 فقط قابل استریم هستند. این موضوع باعث نارضایتی بسیاری از کاربران پلتفرم های پلی استیشن شده است. یکی از منابع داخلی اعلام کرده است که سونی در حال ساخت شبیه ساز پلی استیشن 3 است که به شما امکان می دهد بازی ها را روی پلتفرم کنسول PS5 دانلود و تجربه کنید.

این را جف گراب، گزارشگر VentureBeat، در قالب پادکست GB Decides اعلام کرد. او در این پادکست مهم ترین اخبار صنعت بازی های ویدیویی در هفته گذشته را با مایک مینوتی در میان گذاشته است. در همین رابطه جف گراب و مایک مینوتی در مورد سرویس جدید پلی استیشن پلاس صحبت کردند. یکی از منابع آگاه گفت: “سونی احتمالاً در حال کار بر روی یک شبیه ساز کنسول PS3 برای پلی استیشن 5 است.” آماده سازی این شبیه ساز مدتی طول می کشد.

جف گراب ادامه می دهد: «امیدوارم آنها این را به طور رسمی اعلام کنند. امیدوارم به ما نشان دهند که به چنین چیزهایی اهمیت می دهند. زیرا کمبود آن در معرفی سرویس جدید پلی استیشن پلاس احساس می شود. فکر نمی‌کنم آنها به بازی‌های پلی‌استیشن 3 اهمیتی بدهند، آنها فقط این دو سرویس را با هم ترکیب کردند، نام جدیدی به آن دادند و در دسترس کاربران قرار دادند.”

شبیه ساز پلی استیشن 3 برای کنسول PS3

پلی استیشن پلاس جدید در ماه ژوئن عرضه خواهد شد

به گفته جف گراب، اگر سونی واقعاً شبیه ساز پلی استیشن 3 را می سازد، احتمالاً به زودی این شبیه ساز به سرویس پلی استیشن پلاس پریمیوم اضافه خواهد شد. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

در طول راه اندازی سرویس جدید PS Plus، سونی هیچ توضیحی در مورد اینکه چرا پلی استیشن 3 تنها پلتفرمی است که آثار آن قابل دانلود نیست، ارائه نکرد. اما این کنسول به دلیل سختی ساخت بازی برای آن، محبوبیت چندانی در بین بازی سازان ندارد. پردازنده کنسول پلی استیشن 3 که پردازنده سلول نام دارد، آنقدر منحصر به فرد است که ساخت شبیه ساز را دشوار می کند. با این حال، در سال های اخیر، برخی شبیه سازهای غیر رسمی RPCS3 توسعه یافته و راه اندازی شده اند.

منبع: The Gamer